Desivá pravda za zbierkou pre chorú dcéru: Matka u nej fingovala vzácnu chorobu, polievala ju žieravinou

Desivá pravda za zbierkou pre chorú dcéru: Matka u nej fingovala vzácnu chorobu, polievala ju žieravinou
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Poľskom otriasol prípad týrania 9-ročného dievčaťa. Jej matka na jej utrpení mala zarobiť desaťtisíce eur.

Nočná mora 9-ročnej Julky trvala roky. Od jej dvoch rokov vraj bola chorá, mala mať vzácne genetické kožné ochorenie.

To si podľa matky vyžadovalo finančne náročnú liečbu, preto na ňu od ľudí pýtala peniaze. Tí jej s dobrým úmyslom posielali niekoľkociferné sumy, informuje poľský denník Super Express.

Prečítajte si tiež:

Vzácne ochorenie

Choroba mala dievčatku spôsobiť rozsiahle kožné poranenia, ekzémy, pľuzgiere a jazvy. Dokonca jej chýbala časť pravého ucha.

„Odlupovanie kože a bolesti, ktoré neprechádzajú. Taký je život mojej dcéry. Sú chvíle, keď kričí od bolesti. Nepomáhajú ani silné lieky. Lekári majú podozrenie, že má Julka vzácne ochorenie, epidermolysis bullosa. Momentálne čakáme na výsledky genetických testov, ktoré určia, o aký typ tohto ochorenia ide,“ uviedla jej matka v popise jednej finančnej zbierky.

Prečítajte si tiež:

Obvinili ju z týrania

Nakoniec sa ukázalo, že je všetko inak. Julkina matka bola 13. februára obvinená z týrania vlastnej dcéry.

Jej krutý plán sa začal rúcať v čase, keď sa dievčatkom viac začali zaoberať v nemocnici. Lekári mali podozrenie, že jej poranenia nie sú spôsobené chorobou, ale úmyselným konaním.

Ukázalo sa, že matka dievčatku po celý čas natierala tvár toxickou žieravinou a Julku zámerne znetvorila, aby mohla predstierať, že je chorá, píše Gazeta.

Prečítajte si tiež:

Otec o ničom nevedel

Susedia uviedli, že sa žena s Julkou čoraz viac skrývala pred ľuďmi. Myslia si, že to bolo najmä preto, aby dievča nič neprezradilo. Už dlhšie tušili, že niečo nie je v poriadku.

Otec Julky sa pre médiá vyjadril, že o ničom netušil. Rovnako ako ostatní veril tomu, že je jeho dcéra skutočne chorá, uviedol Fakt.pl.

Do finančných zbierok sa zapojili ľudia z celého Poľska. Matka na údajnú liečbu vyzbierala dokopy viac ako 40-tisíc eur.

Žena sa k týraniu dcéry nepriznala. V prípade preukázania viny jej hrozí 20 rokov za mrežami.

Krutosť syna si na vlastnej koži prežila 91-ročná žena. Roky trpela jeho agresivitou, aj napriek tomu ho chce mať doma. Viac o prípade v archívnej reportáži (14.02.2024): 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.