VIDEO: Muž ako zázrakom prežil útok žraloka. Jeho boj s predátorom zachytila kamera

VIDEO: Muž ako zázrakom prežil útok žraloka. Jeho boj s predátorom zachytila kamera
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Mužovi sa zázračne podarilo prežiť útok žraloka po tom, čo mu pri plávaní v rieke odhryzol časť nohy. Desivý incident sa odohral 13. februára v rieke Vaitarna v Indii. Hitesh Govari (34) sa takmer stal obeťou približne pol druha metra dlhého žraloka býčieho, informuje portál Times of India.

Predátora sa mu po prvom útoku podarilo zahnať, no v plytkej vode po strate veľkého množstva krvi stratil vedomie. Žralok sa však nevzdával a chystal sa zaútočiť znovu, vtedy však zasiahli rybári, ktorí bezvládnemu mužovi prišli na pomoc.

Keď Govariho vytiahli na breh, všimli si, že má odtrhnuté lýtko. Jeho horná časť nohy bola spojená S členkom ho spájala už iba kúsok kosti a časť zostávajúcich svalov.

„Vyzliekol som si košeľu a vzal som si ďalšiu, ktorú si môj brat nechal bokom, a ranu som nimi zabalil, aby som zastavil stratu krvi, a rýchlo som ho odviezol do nemocnice,“ uviedol pre indické média brat obete.

Vážne zraneného muža previezli do nemocnice. Zdevastovanú časť nohu sa lekárom už zachrániť nepodarilo, museli mu ju amputovať.

Govari sa podľa slov svojho brata chodieval na rovnaké miesto kúpať každý večer. Žralok tam zrejme vplával z mora počas prílivu. Rybári ho po incidente odchytili a neskôr uhynul.

Morský výskumník Bhushan Bhoir uviedol, že išlo o „prvý zaznamenaný útok žraloka v histórii miestneho rybolovu“.

Povedal: „Žralok býčí, známy svojou prispôsobivosťou sladkej a morskej vode, preukázal pozoruhodnú schopnosť odolávať osmóze, čo je proces nevyhnutný na prežitie v rôznych prostrediach,“ dodal vedec.

V priloženom videu si môžete pozrieť vlaňajší smrtiaci útok žraloka v Egypte. Zábery nie sú vhodné pre citlivé povahy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.