GALÉRIA: Mimoriadne vážna nehoda na stavbe vo Florencii má už päť obetí

GALÉRIA: Mimoriadne vážna nehoda na stavbe vo Florencii má už päť obetí
Nehoda na stavbe vo Florencii. Zdroj: profiemdia.sk

Záchranárom sa podarilo lokalizovať telo piateho stavebného robotníka, ktorého zavalil betónový blok.

Talianske úrady v sobotu oznámili, že piatková smrteľná nehoda na stavenisku vo Florencii má už päť obetí. Záchranárom sa podarilo lokalizovať telo piateho stavebného robotníka, ktorého zavalil betónový blok, informovala agentúra AP. 

Členovia záchranných tímov v sobotu objavili telá štvrtej a piatej obete. "Masa trosiek je obrovská. Potrvá istý čas, kým sa objekt podarí zabezpečiť," uviedol hovorca miestnych hasičov. 

K tragickej nehode došlo v severozápadnej časti Florencie, ktorá sa nachádza v stredotalianskom Toskánsku. Podľa prvých informácií ju spôsobil pád betónového nosníka, ktorého zrútenie strhlo ďalšie časti konštrukcie. Pod troskami zostali uviaznutí ôsmi pracovníci. 

Prečítajte si tiež:

Piati z nich prišli o život a zvyšní traja boli prevezení do miestnych nemocníc s vážnymi zraneniami, avšak nie sú v ohrození života. 

Predbežné zistenia naznačujú, že nehodu mohla spôsobiť chyba v konštrukcii spevneného betónového nosníka, alebo jeho zlé umiestnenie. Florentská prokuratúra začala v prípade vyšetrovanie pre podozrenie z nedbalosti a usmrtenia viacerých osôb, ale zatiaľ nemenovala žiadnych podozrivých. 

Sústrasť rodinám obetí vyjadrili aj talianska premiérka Giorgia Meloniová a pápež František. Primátor Florencie Dario Nardella na sobotu vyhlásil v meste deň smútku.

Podobná nehoda sa stala pred časom aj v Bangkoku, pozrite si reportáž z Televíznych novín

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.