Muž si myslel, že jeho rodinu posadol diabol. Počas exorcizmu zabil manželku a dve z troch detí

Polícia pred domom, kde muž zavraždil manželku a dvoch synov
Dom, v ktorom sa odohrala rodinná tragédia. Zdroj: Profimedia.sk

Hrôzostrašný prípad z Talianska. Muž si myslel, že jeho rodinu posadol satan. Pod vplyvom halucinácií počas exorcizmu zavraždil svoju manželku aj dve z ich troch detí, informuje portál CNN Prima News s odkazom na The Times

Rodinná tragédia sa odohrala v mestečku Altavilla neďaleko Palerma na Sicílii. Giovanni Barreca, 45-ročný murár, následne na seba zavolal políciu a k činu sa priznal. Keď ho policajti odvádzali, kričal, že jeho príbuzných posadol diabol.

Toto vyčíňanie ako jediná prežila 17-ročná Barrecova dcéra. Tú našli zdrogovanú na posteli vedľa jej mŕtvych bratov. Obhorené telo ich matky Antonelly objavili na záhrade. Bolo zasypané hlinou. „Vykonávali exorcizmus, aby vyhnali diabla,“ povedala vydesená dcéra polícii.

Prečítajte si tiež:

Nemusel zabíjať sám

Barreca, ktorého sociálne siete sú plné náboženského fanatizmu, mal svoju manželku niekoľko rokov týrať. Svojich synov vo veku päť a 16 rokov mal spútať reťazami, ktorými ich mal neskôr zaškrtiť. 

Polícia tvrdí, že vyháňanie diabla mohlo trvať až desať dní a Barreca nemusel konať sám. Za mrežami je totiž aj manželský pár, s ktorým sa muž mal zoznámiť v kostole. Manželia údajne pri exorcizme pomáhali. 

„Moja sestra mi povedala, že sa títo dvaja ľudia pripojili k ich rodine. Následne ju presviedčali, že démoni sú vo vnútri nej a mojich synovcov, a preto musia byť všetci spálení a pochovaní,“ povedal Calogero Salamone, brat zavraždenej Antonelly.

Vyšetrovatelia skúmajú, či Barreca a manželský pár neboli členmi nejakej náboženskej sekty a či sa manželia aktívne zapojili do mučenia a zabíjania. V hre je totiž aj možnosť, že práve oni prinútili otca rodiny k nepochopiteľnému činu.

Pozrite si aj reportáže o náleze tela novorodenca na Záhorí:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.