Pomôže zdraviu, postave i pleti. Túto potravinu by sme mali konzumovať denne, odporúča odborníčka

Pomôže zdraviu, postave i pleti. Túto potravinu by sme mali konzumovať denne, odporúča odborníčka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Pixel-Shot

Najmä aktuálne zimné mesiace sa najviac vedia podpísať nielen na našom zdraví, ale aj na našej pokožke. Kombinácia zlého počasia, kúrenia v byte a nevhodného jedla spôsobujú výrazný úbytok vlhkosti v našom tele. To sa prejaví na suchšej pleti alebo tiež na príbytku váhy. Je však potravina, ktorá nám s týmito problémami môže pomôcť. 

Ako informuje mirror.co.uk, pomôcť nášmu telu i pleti môžeme pomerne jednoduchým spôsobom. Výsledok by sme pri pravidelnej konzumácii tejto potraviny mali spozorovať už po mesiaci. Ide o olivový olej.

Odborníčka na výživu Abigail Robertsová hovorí, že ho netreba pridávať do jedál, iba samostatne piť. „Keď denne pijete olivový olej, môže sa s vami stať niečo výnimočné. Je plný antioxidačných zlúčenín, ako sú vitamín E, oleaceín a oleokantal, ako aj zlúčenín nazývaných polyfenoly, ktoré sú fenomenálne pre vaše vlasy, pokožku, kĺby a hmotnosť,“ opisuje jeho účinky poradkyňa na výživu.

Prečítajte si tiež:

Pokiaľ ide o pokožku, nechty a vlasy, podľa Robertsovej je „olivový olej plný zdravých mastných kyselín“, ktoré im môžu výrazne pomôcť. „Je tiež bohatý na antioxidanty a lipidy, ktoré môžu pomôcť pri riešení problémov s pokožkou, ako sú suchosť alebo drsný pocit. Zatiaľ čo mnohí ľudia minú nemalé peniaze na pleťové krémy a masky na vlasy, na svoju stravu zabúdajú. To, čo dávame do svojho tela, je rovnako dôležité ako to, čo dávame navonok,“ zdôraznila poradkyňa.

Olivový olej je podľa nej dôležitým doplnkom stravy aj pri chudnutí. „Pomáha chudnúť, pretože je bohatý na mononenasýtené mastné kyseliny. Tie sú známe tým, že zrýchľujú metabolizmus, znižujú chuť do jedla a znižujú množstvo telesného tuku,“ dodáva s tým, že tento fakt potvrdzujú aj štúdie.

Odporúča ho piť v dennej dávke o veľkosti malého pohárika, prípadne veľkú lyžicu. Ak vám nechutí samostatne, je možné si ho skombinovať s jedlom. „Napríklad si ním pokvapkajte vajíčka s avokádom alebo obedový šalát,“ radí odborníčka na výživu.

Ak chceme pomôcť životnému prostrediu, mali by sme začať v kuchyni, radí OSN. Odporúčajú obmedziť mäso: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.