Na horách v Južnej Amerike mal zahynúť slovenský horolezec. Jeho telo našli záchranári

Na horách v Južnej Amerike mal zahynúť slovenský horolezec. Jeho telo našli záchranári
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Autumn Sky Photography

Slovenský horolezec Peter Knapo cez víkend údajne zahynul pri zdolávaní hory Aconcagua ležiacej v Andách. Informovali o tom v nedeľu (18. 2.) argentínske médiá odvolávajúce sa okrem iného na tamojšie ministerstvo životného prostredia. 

Tridsaťdeväťročný slovenský horolezec sa stal piatou obeťou tejto hory v tejto sezóne. Záchranári jeho mŕtve telo našli podľa medializovaných správ v nedeľu ráno.

Knapo sa podľa medializovaných správ pokúšal najvyššiu horu Ameriky zdolať sám. V sobotu (17. 2.) pritom k vrcholu vyrazil z tábora Nido de Cóndores, kde mal postavený stan. Keď sa však ani do polnoci do tábora nevrátil, začali po ňom pátrať záchranári, pričom najskôr len oslovili iných horolezcov.

Skupina čilských horolezcov uviedla, že ho videli prechádzať cez oblasť Filo del Guanacos v nadmorskej výške 6900 metrov. Podľa denníka Mendoza Post je tak pravdepodobné, že vrchol hory dosiahol. Jeho bezvládne telo napokon našli záchranári v oblasti La Canaleta vo výške 6730 metrov nad morom na zľadovatených skalách.

Podľa údajov argentínskej vlády sa na Aconcaguu vydalo túto sezónu už vyše 5700 horolezcov, z ktorých vrchol tejto hory dosiahlo približne 500.

Záchrana českých horolezcov v Pakistane. Aj keď boli poistení, išli na miesta, kde české ministerstvo zdravotníctva neodporúča cestovať: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.