Ruského pilota, ktorý dezertoval na Ukrajinu, našli mŕtveho v Španielsku

Kremeľ
Zdroj: TASR/AP

Ruského pilota vrtuľníka, ktorý pred šiestimi mesiacmi dezertoval na Ukrajinu, našli mŕtveho v Španielsku. Hovorca ukrajinskej vojenskej tajnej služby (HUR) Andrij Jusov to povedal v pondelok pre verejnoprávnu stanicu. Informuje agentúra DPA.

Jusov neuviedol ďalšie podrobnosti o okolnostiach pilotovej smrti. Aj podľa ďalších médií bol pilot v Španielsku, keď zomrel.

Keď sa k nemu pridala jeho bývalá priateľka, našli ho neskôr zastreleného, napísali ukrajinské noviny Ukrainska Pravda. Španielske úrady zatiaľ tento prípad nepotvrdili.

Prečítajte si tiež:

Pilot letel z Ruska na Ukrajinu vlani v auguste s plne vyzbrojeným vojenským vrtuľníkom Mi-8. Pristál na ukrajinskom vojenskom letisku, ale počas úniku boli zastrelení dvaja ďalší členovia posádky.

Rus dostal od Kyjeva po dezercii a odovzdaní vrtuľníka ukrajinskej armáde sumu v prepočte približne 496.000 dolárov.

Štátna televízia v Moskve na jeseň informovala, že ruská tajná služba dostala rozkaz zabiť tohto muža, ktorého Moskva pokladala za zradcu.

Ukrajina, ktorá sa od februára 2022 bráni proti ruskej invázii, vyhlásila v apríli 2022 odmeny za funkčnú ruskú vojenskú výzbroj, ak bude odovzdaná Kyjevu. Ruským zbehom, ktorí odovzdajú bojové lietadlo, ponúka maximálnu odmenu v prepočte vyše 990.000 dolárov.

Pozrite si zábery z 8. 2. 2024. Severokórejskí vojaci vystrelili na dezertéra 40-krát:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.