Rusi útočili na severovýchode Ukrajiny. Zahynulo minimálne päť civilistov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Najmenej päť civilistov prišlo o život v utorok počas ruského útoku v Sumskej oblasti na severovýchode Ukrajiny. TASR správu prevzala z agentúry AFP, ktorá sa odvolala na velenie ukrajinskej armády.

Operačné velenie ukrajinskej armády pre sektor Sever v aplikácii Telegram uviedlo, že na základe predbežných správ boli zabití piati civilisti a poškodený jeden súkromný dom v dedine asi  10 kilometrov od hraníc s Ruskom.

Generálny štáb ukrajinskej armády v utorok uviedol, že za posledných 24 hodín zaznamenal 81 bojových stretov a Rusko uskutočnilo 87 leteckých útokov.

Prečítajte si tiež:

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v pondelok povedal, že ukrajinské sily čelia v niektorých častiach rozľahlej frontovej línie zložitým bojom a armádu ovplyvňuje aj oneskorenie západnej vojenskej pomoci.

Ruské sily pokračujú v ofenzíve na východe a juhu Ukrajiny po tom, ako dobyli mesto Avdijivka vo východoukrajinskej Doneckej oblasti. Ovládnutie tohto priemyselného centra predstavuje pre Rusko prvý významnejší územný zisk vo vojne na Ukrajine od vlaňajšieho mája, keď do ruských rúk padol Bachmut.

Pozrite si aj reportáž o stiahnutí ukrajinských síl z bojmi zdevastovanej Avdijivky:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.