Výročie vraždy Jána Kuciaka rezonuje aj v zahraničí. Upozornila naň predsedníčka europarlamentu

Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová spolu s rodičmi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej
Predsedníčka Európskeho parlamentu Roberta Metsolová spolu s rodičmi Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej. Zdroj: TASR/Pavel Neubauer

Na šieste výročie vraždy slovenského novinára Jána Kuciaka jeho snúbenice Martiny Kušnírovej v stredu upozornila predsedníčka Európskeho parlamentu (EP) Roberta Metsolová. Informuje o tom bruselský spravodajca TASR.

Šéfka europarlamentu na sociálnej sieti X uviedla, že inštitúcia, ktorú predstavuje, rodičom oboch zavraždených mladých ľudí sľúbila „pravdu, spravodlivosť a zodpovednosť“.

„To sme sľúbili rodičom slovenského novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej pri vražde pred šiestimi rokmi. To zostáva našim záväzkom aj dnes. Chrániť novinárov, brániť slobodu médií a bojovať za demokraciu,“ vyhlásila Metsolová.

Jej vyjadrenie prichádza v deň, keď sa na Slovensku a tiež v desiatich mestách ôsmych európskych krajín konajú demonštrácie pod názvom Za spravodlivé Slovensko.

Novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenicu Martinu Kušnírovú zavraždili 21. februára 2018 v ich rodinnom dome vo Veľkej Mači v okrese Galanta. Najpravdepodobnejším motívom bola podľa polície jeho investigatívna žurnalistická práca. V prípade sú právoplatné tri rozsudky. Vykonávatelia vraždy Miroslav Marček a Tomáš Szabó dostali 25-ročné nepodmienečné tresty odňatia slobody, Zoltán Andruskó 15 rokov nepodmienečne.

Rodičia Jána Kuciaka a matka Martiny Kušnírovej boli hosťami v Teleráne: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme All for Jan

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.