Youtuberku odsúdili na minimálne štyri roky za týranie detí. Jej kanál o rodičovstve sledovali milióny ľudí

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Jej video kanál o rodičovstve odoberali vyše dva milióny ľudí. Teraz pre svoj štýl výchovy ide do väzenia. Američanku Ruby Frankeovú odsúdili na najmenej štyri roky za mrežami. Ukázalo sa, že svoje deti týrala.

Ruby Frankeová sa na internete preslávila v roku 2015. Založila si YouTube kanál 8 Pasažierov. Názov odkazoval na jej osemčlennú rodinu. Vo videách ukazovala život svojej rodiny a odberateľom dávala rodičovské rady. Je štýl výchovy bol mimoriadne prísny.

Frankeová v rámci svojich výchovných metód deťom pravidelne odopierala jedlo, vodu a akúkoľvek formu zábavy. Jej syn v tínedžerskom veku v jednom z videí priznal, že ho sedem mesiacov nútila spať na sedacom vaku.

Prečítajte si tiež:

Pred súdom priznala vinu

Políciu však zalarmoval až vlani v lete jeden zo susedov. Frankeovej 12-ročný syn mu zaklopal na dvere a prosil o jedlo a vodu. Na nohách mal stopy po uviazaní lanom.

„Bila svoje deti a 12-ročného syna pravidelne priväzovala po tom, čo sa pokúsil utiecť z domu. Dopustila sa hrozných činov zneužívania detí. Niekoľko mesiacov držala svoje dve deti v podmienkach, ktoré pripomínajú koncentračný tábor,“ uviedol prokurátor Eric Clarke.

Frankeovej hrozia najmenej štyri a najviac tridsať rokov za mrežami. Pred súdom všetko priznala a oľutovala. „Je pre mňa dôležité ukázať moju ľútosť. Za svoje rozhodnutia beriem plnú zodpovednosť a svoj trest si odpykám vo väzení,“ povedala odsúdená internetová hviezda.

Frankeovej manžel deti netýral. Rozviedol sa s ňou po tom, čo ju obvinili. Pre svoju exmanželku žiada najvyšší trest.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.