Neuveriteľné šťastie. Manželský pár vyhral 60-miliónový jackpot počas dovolenky na Kanárskych ostrovoch

Neuveriteľné šťastie. Manželský pár vyhral 60-miliónový jackpot počas dovolenky na Kanárskych ostrovoch
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Ascannio

Pár po 30 rokoch manželstva postretlo ohromné šťastie. V čase, keď oslavovali svoje výročie na dovolenke na Kanárskych ostrovoch, vyhrali jackpot v lotérii. Ide o desiatky miliónov eur.

O výhre britského páru, Richarda a Debbie Nuttallovcov (obaja 54), informuje mirror.co.uk. Manželia z mestečka Colne na severozápade Anglicka sa o výhre dozvedeli počas druhého dňa dovolenky na Fuerteventure. Najskôr si mysleli, že vyhrali pár libier.

„Všimol som si e-mail od národnej lotérie, v ktorom stálo, že majú 'vzrušujúcu správa o našom tikete'. Tak som skontroloval svoj účet v lotérii a videl som, že zostatok sa zvýšil a vyhrali sme 2,60 libry (3,04 eura). Zavrel som teda notebook, dali sme si raňajky a vydali sa na cestu okolo ostrova,“ spomína Richard.

Okolo poludnia mu však prišiel ďalší e-mail s tým, že si má skontrolovať svoj účet. Myslel si, že v systéme musí byť chyba a že dostal len duplicitnú správu. Napriek tomu sa znovu prihlásil do účtu, aby stav skontroloval. Vtedy zažili s manželkou šok. „Boli sme úplne ohromení, stálo tam, že sme vyhrali viac ako 61 miliónov libier (vyše 71 miliónov eur),“ opísal šťastný výherca.

Manželom prišla správa tak neuveriteľná, že si spočiatku mysleli, že ide o omyl alebo podvod. Následne sa preto pokúšali dovolať do lotériovej spoločnosti. Počas výletu však mali zlý signál a nedarilo sa im s ňou spojiť. Napokon sa skontaktovali s dcérou, ktorá cez oficiálnu stránku lotériovej spoločnosti overila výhru svojich rodičov. Následne, keď sa im konečne podarilo dovolať aj do lotériovej spoločnosti, tí im opäť šťastnú správu potvrdili.

Prečítajte si tiež:

Skorší návrat z dovolenky

Manželia sa rozhodli dovolenku ukončiť predčasne a vrátiť sa domov. Ihneď začali s prehodnocovaním toho, ako s nadobudnutým majetkom naložia. Na prvom mieste ich zoznamu je nový dom, ktorý si chcú kúpiť v rovnakej lokalite, ako žili doteraz. Nasleduje dovolenkové sídlo, to si chcú kúpiť v Portugalsku.

Debbie má v pláne začať sa po výhre viac venovať záhradke. Jej manžel Richard zas golfu.

Okrem toho sa obaja tešia na odchod do dôchodku, pričom Debbie už podala výpoveď v práci a účtovník Richard pracuje len do konca daňového roka, aby všetky potrebné náležitosti poctivo ukončil.

Celá suma jackpotu v národnej lotérii však nepredstavovala iba 61 miliónov libier. Ide presne o polovicu. Druhý šťastný výherca, ktorý si odnesie rovnakú sumu ako manželia z Anglicka, si zakúpil tiket v Španielsku. Jeho identita však teraz nie je známa.

V Spojenom kráľovstve ide podľa hovorcu lotériovej spoločnosti Andyho Cartera o prvý tohtoročný jackpot. Minulý rok rozdali až šesť jackpotov vrátane jedného anonymného majiteľa tiketu, ktorý vyhral cez 100 miliónov.

V americkej lotérii padol ohromný jackpot. Výherca získal jeden a pol miliardy dolárov: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.