Blíži sa druhé výročie veľkej ruskej invázie. Náš štáb opäť vyrazil na Ukrajinu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajina sa pripravuje na druhé výročie veľkej ruskej invázie. Pripomenie si deň, keď sa vojská ruského prezidenta Vladimira Putina pokúsili obsadiť hlavné mesto Kyjev aj veľkú časť krajiny.

Dva roky po začiatku ruskej invázie podpora Ukrajiny medzi občanmi členských štátov EÚ zostáva široká, ale už sotva desať percent z nich sa domnieva, že Kyjev dokáže poraziť Rusko, pričom za najpravdepodobnejší konečný bod sa považuje určitá forma "kompromisného riešenia".

Vyplýva to z celoeurópskeho prieskumu verejnej mienky, ktorý si objednala Európska rada pre zahraničné vzťahy (ECFR).
Zmena nálad si podľa autorov správy vyžiada, aby politici zaujali "realistickejší" prístup, ktorý sa zameria na definovanie toho, čo musí prijateľný mier skutočne znamenať.

Prečítajte si tiež:

Nový balík sankcií

Veľvyslanci členských štátov Európskej únie sa v princípe dohodli na 13. balíku sankcií proti Rusku za jeho vojenskú agresiu na Ukrajine. Ide o jeden z najširších sankčných balíkov Únie voči Rusku.

Ukrajinská armáda ešte predtým poprela tvrdenia Moskvy, že ruské sily dobyli obec Krynky na východnom brehu rieky Dneper v ukrajinskej Chersonskej oblasti. Ukrajinci tvrdia, že Rusi zaútočili na Krynky, ale utrpeli "značné straty" a ustúpili.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.