Zelenskyj sa poďakoval vzdušným silám za zostrelenie ruských stíhačiek

Zelenskyj sa poďakoval vzdušným silám za zostrelenie ruských stíhačiek
Volodymyr Zelenskyj. Zdroj: TASR/AP

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa poďakoval vzdušným silám svojej krajiny za to, že v uplynulých dňoch zostrelili dovedna sedem ruských stíhačiek. Informuje agentúra DPA.

„Som vďačný našim vzdušným silám a všetkým, ktorí chránia náš vzdušný priestor,“ povedal Zelenskyj s tým, že v priebehu týždňa bolo na Ukrajine zostrelených sedem ruských stíhačiek Suchoj.

Za jednu z najdôležitejších úloh vo vojne označil ukrajinský prezident práve ochranu vzdušného priestoru krajiny a pozícií na fronte pred ruskými leteckými a raketovými údermi.

Prečítajte si tiež:

Zelenskyj zároveň ohlásil - krátko pred sobotným druhým výročím spustenia ruskej invázie na Ukrajinu - aj dosiahnutie nových bezpečnostných dohôd so spojencami Kyjeva. Uviedol však zatiaľ bez bližších podrobností len to, že sa týkajú vojenskej pomoci a tiež veľmi konkrétnych finančných záruk pre Ukrajinu.

Ukrajina nedávno dosiahla bezpečnostné dohody s Britániou, Nemeckom či Francúzskom, pripomína DPA. Zelenskyj avizoval, že v najbližších týždňoch budú nasledovať aj ďalšie takéto dohody.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 21. 2. 2024. Ukrajina sa pripravuje na druhé výročie veľkej ruskej invázie:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.