Mužovi explodovala vo vrecku elektronická cigareta. Popáleniny má takmer na celej nohe

E-cigareta - ilustračná snímka
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Medvedeva Oxana

Fajčenie nemusí škodiť len pľúcam. Presvedčil sa o tom Kenneth Andersen z nórskeho Stavangeru. Tomu elektronická cigareta explodovala vo vrecku a do pár sekúnd mal nohavice v plameňoch, uviedla CNN Prima News na základe informácií nemeckého denníka Bild.

Po tom, čo mužovi začalo v práci horieť pravé vrecko, snažil sa e-cigaretu najprv vytiahnuť a potom trvalo zhruba 20 sekúnd, kým sa mu nohavice podarilo za pomoci kolegov vyzliecť. 

Pri incidente Nór utrpel vážne popáleniny. Oheň poškodil až 70 percent jeho nohy.

Prečítajte si tiež:

Transplantovali mu kožu

Zaujímavosťou je, že spočiatku nemal napriek popáleninám žiadne bolesti. Ako neskôr vysvetlili lekári, bolo to tým, že výbuch mu poškodil nerv. 

V deň nehody Andersena chceli kolegovia odviezť do nemocnice, no on zašiel iba k lekárovi, ktorý mu ranu len obviazal. Až keď sa na druhý deň dostavili silné bolesti, vydal sa na pohotovosť.

Pri operácii mužovi transplantovali zhruba 30-centimetrový kus kože zo zdravej končatiny. Aj napriek utrpeniu Nór tvrdí, že mal šťastie v nešťastí. „Predstavte si, že by sa to stalo v aute. Alebo keby mi tá cigareta vybuchla pri tvári,“ povedal.

Základné školy bojujú s módou elektronických cigariet. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.