Vdova po Navaľnom tvrdí, že Putin osobne prikázal, aby mŕtve telo jej manžela nemalo byť vydané rodine

Julija Navaľná
Julija Navaľná Zdroj: Profimedia.sk

Vdova po Alexejovi Navaľnom uviedla, že ruský prezident Vladimir Putin osobne prikázal, že mŕtve telo jej manžela nemá byť vydané rodine. Informuje o tom agentúra AFP.

Navaľného matka Ľudmila Navaľná vo štvrtok uviedla, že úrady v arktickom meste Salechard sa vyhrážajú, že ho pochovajú na pôde väznice, ak nebude súhlasiť s "tajným" pohrebom.

"Mučili ste ho živého, teraz ho mučíte aj po smrti," povedala v novom videu Julia Navaľná, ktorá sa zaviazala pokračovať v práci manžela. "Úplne chápem, že to nevymyslel nejaký vyšetrovateľ v Salecharde. Putin to celé riadi," povedala. "Putin hovorí, že 'vyviňte tlak na matku, zlomte ju, povedzte jej, že telo jej syna hnije'," povedala.

Prečítajte si tiež:

Mučia jeho matku

Povedala, že "mučia" aj Navaľného matku, ktorá odcestovala pre synovo telo do odľahlej väzenskej kolónie, kde zomrel. "Je to ten istý Putin, ktorý rád ukazuje, že je praktizujúci kresťan,“ povedala. Putin sa napriek pôsobeniu v sovietskej tajnej službe KGB snažil pôsobiť ako oddaný pravoslávny kresťan a zameral sa na presadzovanie "tradičných hodnôt".

"Vždy sme vedeli, že Putinova viera je falošná, ale teraz to môžeme vidieť ako nikdy predtým," povedala Navaľná. Odsúdila aj Putinovo rozhodnutie spustiť vojnu proti Ukrajine.

"Za toto všetko sa budete zodpovedať... A za toto (smrť Navaľného) a za vojnu, ktorú ste rozpútali pred dvoma rokmi, skrývajúc sa aj za kresťanské hodnoty. Len zabíjate. Len zabíjate spiacich ľudí v noci raketami požehnanými cirkvou," povedala Julia Navaľná.

Prečítajte si tiež:

Ruský opozičný politik Alexej Navaľnyj zomrel podľa úradov prirodzenou smrťou a jeho telo previezli do márnice v meste Salechard. Jeho matke Ľudmile umožnili vidieť synovo telo až v stredu. Podľa vdovy jej mali telo syna "vydať hneď, ale zatiaľ to neurobili" a vyšetrovatelia jej kladú  podmienky, "kde, ako a kedy má byť Alexej pochovaný".

Pred pár dňami sme vás informovali o tom, že nechcú vydať Navaľného telo:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.