„Zvíťazíme,“ vyhlásil Zelenskyj na druhé výročie vojny na Ukrajine

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj sa v sobotu na druhé výročie ruskej invázie zaviazal, že Ukrajina porazí Rusko.

„Bojujeme za to 730 dní našich životov. Zvíťazíme a bude to najúžasnejší deň našich životov,“ povedal podľa tlačovej agentúry AFP Zelenskyj na podujatí v Kyjeve pod holým nebom, keď vojna vstupuje už do tretieho roka.

Prečítajte si tiež:

„Každý normálny človek chce, aby sa vojna skončila. Ale nikto z nás nedovolí, aby skončila Ukrajina,“ vyhlásil Zelenskyj. Zdôraznil, že vojna sa musí skončiť „podľa našich podmienok“, „spravodlivým“ mierom.

Počas jeho príhovoru stáli vedľa neho premiéri Kanady, Talianska a Belgicka a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová, ktorí prišli do Kyjeva pripomenúť si dva roky od začiatku ruskej invázie na Ukrajinu.

Prečítajte si tiež:

Zelenskyj na ceremónii na kyjevskom letisku Hostomeľ objal lídrov a odovzdal medaily vojakom. Práve toto letisko sa v prvých dňoch invázie na Ukrajinu stalo terčom Ruska.

„Pred dvoma rokmi sme tu privítali nepriateľské výsadkové vojsko streľbou; o dva roky sa tu stretávame s našimi priateľmi a partnermi,“ uviedol ukrajinský prezident.

Náš štáb mapuje situáciu počas výročia priamo na Ukrajine. Viac sa dozviete v priloženej reportáži z piatka 23. februára:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.