Herec Gérard Depardieu čelí ďalšej žalobe za sexuálne napadnutie

Gérard Depardieu
Gérard Depardieu Zdroj: Profimedia.sk

Francúzsky herec Gérard Depardieu čelí ďalšiemu trestnému oznámeniu za sexuálne napadnutie, obťažovanie a sexistické urážky. V piatok ho podala 53-ročná scénografka za incident z roku 2021. Agentúre AFP to v nedeľu potvrdila právnička Carine Durrieuová-Dieboltová.

Trestné oznámenie bolo podané na parížsku prokuratúru. Žena, identifikovaná krstným menom Amélie, obviňuje filmovú hviezdu zo sexuálneho napadnutia počas nakrúcania filmu Les volets verts režiséra Jeana Beckera, ku ktorému malo dôjsť v Paríži 10. septembra 2021. Podľa internetového časopisu Mediapart mal mať Depardieu na jej adresu množstvo urážlivých komentárov a „brutálne ju schmatol“ a obchytkával okolo pása, na bruchu až po hruď. Herca zastavila až jeho ochranka.

Mediapart tiež informoval, že ďalšia členka filmového štábu, 33-ročná asistentka réžie, obvinila 75-ročného Depardieua, že ju počas toho istého nakrúcania dvakrát chytil za prsia a zadok. Malo sa to stať 31. augusta.

Prečítajte si tiež:

Depardieu, ktorý nakrútil viac ako 200 filmov, je obvinený v samostatnom prípade zo znásilnenia herečky Charlotte Arnouldovej. Viac než desiatka žien naňho podala trestné oznámenie zo sexuálneho napadnutia a obťažovania. Herec všetky obvinenia odmieta.

Takto sa menil francúzsky herec v priebehu rokov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.