Donald Trump sa ostro obul do princa Harryho. Vyhráža sa mu deportáciou

Donald Trump sa ostro obul do princa Harryho. Vyhráža sa mu deportáciou
Donald Trump reční po víťazstve v primárkach v Južnej Karolíne. Zdroj: Profimedia.sk

Bývalý americký prezident a možný kandidát republikánov v amerických voľbách Donald Trump sa ostro obul do princa Harryho, člena britskej kráľovskej rodiny, informuje portál Mirror.

Trump skritizoval princa Harryho za zradu britskej kráľovnej. Republikánsky favorit vystúpil na Konzervatívnej politickej akčnej konferencii (CPAC), kde okrem iného povedal, že ak sa stane prezidentom, vojvoda zo Sussexu si bude musieť poradiť sám, bez jeho ochrany. V podstate mu tak pohrozil deportáciou.

Trump tiež kritizoval americkú vládu za prístup k Harrymu po jeho presťahovaní do USA v roku 2020. „Myslím si, že k nemu boli príliš láskaví po tom, čo urobil,“ vyhlásil. „Nechránil by som ho. Zradil kráľovnú. To je neodpustiteľné. Keby to záviselo odo mňa, bol by na vlastnú päsť.“

Prečítajte si tiež:

​Narážal pritom na údajnú právnu ochranu zo strany Bieleho domu. Konzervatívny think tank Heritage Foundation (HF) vyhlásil, že princ Harry sa vo svojich memoároch Náhradník (Spare) priznal k užívaniu drog, čo mu bráni v legálnom vstupe do USA.

O tom, že je prominentný manželský pár tŕňom v oku exprezidenta, svedčia aj jeho poznámky na adresu Meghan Markle z februára 2023.

V rozhovore pre Sky News, Trump manželku princa Harryho skritizoval za to, že vraj bola neslušná ku kráľovnej Alžbete, že ju vraj nerešpektovala a že Harry urobil veľkú chybu, keď sa s ňou oženil.

Vraj toho jedného dňa bude škaredo ľutovať, pretože to manželstvo narušilo vzťahy s jeho rodinou a ublížil tým kráľovnej.


Donald Trump je vinný zo sexuálneho napadnutia novinárky. Súd mu nariadil vyplatiť obrovské odškodné. Viac v archívnom príspevku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Medzinárodné vzťahy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.