Moskva oznámila dobytie dediny Lastočkyne, Ukrajinci ustúpili na novú obrannú líniu

Moskva oznámila dobytie dediny Lastočkyne, Ukrajinci ustúpili na novú obrannú líniu
Ukrajinskí vojaci pripravujú samohybné delostrelecké vozidlo na paľbu smerom k ruským pozíciám na frontovej línii v Doneckej oblasti. Zdroj: TASR/AP/Roman Chop

Ukrajinská armáda v pondelok potvrdila svoj ústup z dediny Lastočkyne v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Lastočkyne sa nachádza v blízkosti mesta Avdijivka nedávno obsadeného ruskou armádou. Informovala o tom agentúra AFP.

„Jednotky ozbrojených síl Ukrajiny opustili dedinu Lastočkyne, aby zorganizovali obranu pozdĺž osád Orlivka, Toneňke, Berdyči a zabránili (ruskému) nepriateľovi v ďalšom postupe ďalej na západ,“ povedal predstaviteľ operačno-strategickej skupiny vojsk Tavrija Dmytro Lychovij.

Podľa neho za posledných 24 hodín ruská armáda v oblasti pôsobnosti skupiny Tavrija zvýšila počet náletov na 45 a útočných operácií na 72. Ruské jednotky okrem toho v oblasti podnikli aj viac ako 800 delostreleckých útokov, dodal Lychovij.

Ruská armáda dobyla Avdijivku 17. februára po tom, čo sa ukrajinskí vojaci na príkaz hlavného veliteľa Olexandra Syrského z mesta stiahli. Avdijivka je v podstate predmestím mesta Doneck, ktoré proruské ozbrojené jednotky ovládli ešte v roku 2014.

Ukrajinci sa už pripravujú na ďalšiu protiofenzívu. Viac v aktuálnom príspevku v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.