Dala dokopy desiatky párov. Odborníčka radí, ako si nájsť partnera a udržať zdravý vzťah

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterostock.com/Surkov Vladimir

Pomohla desiatkam párov dať sa dokopy a uzavrieť manželstvo. „Dohadzovačka“ Susan Shapiro účinkovala aj v zoznamovacej reality show, kde dávala dokopy ľudí a napísala niekoľko kníh na tému vzťahov. 

Pre portál HuffPost sa rozhodla zhrnúť svoje dlhoročné skúsenosti a pozorovania a priniesť ľuďom pár tipov, ako nájsť toho „pravého“ a ako si udržať dobrý vzťah. 

Prečítajte si tiež:

Najprv dajte dokopy svoj vlastný život

Ak sa vám nepáči váš život, nikto iný ho nenapraví. Lepšieho partnera si nájdete vtedy, keď vy sami budete lepším partnerom. 

Keď ste zmätení a stratení, nebudete vedieť ani nadviazať prosperujúci vzťah. Pracovať môžete aj na iných oblastiach života ako sú financie, práca, bývanie či vzdelanie.

Ak sa budete zlepšovať v niektorej z týchto oblastí, je vyššia šanca, že si nájdete aj vhodného partnera. 

Navyše, ak sa o seba vedome staráte a posúvate sa, zvyšujete si aj svoj sebaobraz a sebalásku a podľa odborníčky je rovnica jednoduchá: Šťastní a zdraví ľudia majú lepšie vzťahy.

Prečítajte si tiež:

Neodkladajte svoje sny, plňte si ich

Susan Shapiro opisuje začiatky svojho manželstva. „Keď som sa sťažovala, že ma môj priateľ nerobí šťastnou, môj terapeut mi povedal: Láska ťa nerobí šťastnou. Urob sa šťastnou sama. Potom nájdeš lásku. A mal pravdu. Keď som si našla krajší byt a dosiahla vzrušujúcu prácu knižnej kritičky, stretla som svojho manžela - veľkého čitateľa a fanúšika môjho stĺpčeka,“ hovorí Shapiro.

Spomína si aj na iných ľudí vo svojom okolí, ktorí sa vydali na dobrodružnú cestu a priniesli si z nej vzťah, alebo ten ich súčasný to posilnilo. 

„Ľudia, ktorí si plnia svoje sny, priťahujú partnerov viac,“ hovorí odborníčka.

Prečítajte si tiež:

Skúste randiť aj s niekým odlišným

Realitní makléri často hovoria, že kupujúci sú klamári, pretože trvajú na tom, čo chcú v dome a potom sa zamilujú do opaku. Rovnako je to aj so slobodnými, myslí si Shapiro. 

Týka sa to najmä rozvedených či ovdovených ľudí, ktorí si vo vyššom veku hľadajú partnera. 

Dlho boli zvyknutí na svojho partnera a nemuseli si všimnúť, že sa im časom zmenili preferencie alebo vkus. Je preto podľa nej dobré skúsiť aj niečo nové.

Prečítajte si tiež:

Rozšírte okruh svojich známych 

Ďalej radí, aby ste sa spýtali kamarátov, či nepoznajú niekoho zaujímavého a slobodného. Je bežné, že sa ľudia dajú dokopy potom, ako ich zoznámili ich spoloční známi.

Dodáva tiež, aby ste mali dostatok kamarátov a neočakávali od partnera, že naplní všetky vaše potreby. Ak sa dokážete uvoľniť aj pri niekom inom ako pri partnerovi, váš vzťah môže byť zdrojom radosti a nie sklamaním.

V neposlednom rade radí nesedieť doma, ale chodiť von. 

„Zaplaťte si permanentku do fitka, zapojte sa do knižného klubu alebo do turistickej skupiny. Alebo namiesto donášky jedla, sa vyberte do reštaurácie a navečerajte sa tam. Zvýšite si tak šance niekoho zaujímavého stretnúť a spoznať,“ konštatuje.

Už ste počuli o ghostingu? Spája so vzťahmi a randením, no nie je to novodobý výmysel. Bol tu už za čias našich starých mám. Sociálne siete mu však dali úplne nový rozmer. Pozrite si reportáž:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.