Putin prisľúbil zvýšenie mobility a útočného potenciálu špeciálnych jednotiek

Ruský prezident Vladimir Putin a ruský minister obrany Sergej Šojgu.
Ruský prezident Vladimir Putin a ruský minister obrany Sergej Šojgu. Zdroj: TASR/Alexander Kazakov, Sputnik, Kremlin Pool Photo via AP

Ruský prezident Vladimir Putin v noci na utorok prisľúbil zvýšenie mobility a útočného potenciálu špeciálnych jednotiek svojej krajiny. Označil to za kľúčovú prioritu, ktorá má posilniť ruskú armádu, informuje agentúra Reuters.

„Budeme pokračovať v posilňovaní síl špeciálnych operácií, zvyšovaní ich mobility, útočného potenciálu a vyzbrojovaní zbraňami a vybavením novej generácie,“ vyhlásil Putin v gratulačnom videu zverejnenom pred Dňom síl špeciálnych operácií, ktorý si Rusko pripomína 27. februára.

Ruské sily špeciálnych operácií sú jednotky strategickej úrovne v neustálej bojovej pohotovosti. Sú prispôsobené na plnenie špecifických úloh a sú súčasťou ruských ozbrojených síl, píše Reuters.

Prečítajte si tiež:

Špeciálne jednotky sa počas uplynulého desaťročia podieľali na ruských tajných operácií v Sýrii, od roku 2022 sa tiež zúčastňujú na vojenskej agresii Moskvy na Ukrajine, ktorú Putin označuje pojmom "špeciálna vojenská operácia".

Rusko oslavuje Deň síl špeciálnych operácií od 27. februára 2015. Putin ho vyhlásil pri príležitosti prvého výročia obsadenia vládnych budov na neskôr anektovanom ukrajinskom polostrove Krym ruskými jednotkami, uvádza ruská spravodajská agentúra RBC.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 26. 2. 2024 o situácii na Ukrajine. Na mieste je aj náš štáb, redaktorka TV Markíza Gabriela Kajtárová:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.