Skupine študentov sa podarilo prekabátiť systém lotérií. Postupne vyhrali 6 miliónov dolárov

Skupine študentov sa podarilo prekabátiť systém lotérií. Postupne vyhrali 6 miliónov dolárov
Ilustračná snímka. Zdroj: shutterstock.com/Kitsada waisayakul

Buď sú to najväčší šťastlivci na svete alebo našli spôsob, ako prekabátiť systém. Takto zhodnotil priam neuveriteľnú sériu výhier v lotérii expert na štatistiku.

Reč je pritom o skupine teraz už bývalých študentov Princeton university, ktorí postupne zaznamenali 66 výherných tiketov pri čom im boli celkovo vyplatených 6 miliónov amerických dolárov (v prepočte 5,5 milióna eur).

Okolo skupiny sa objavilo množstvo špekulácií, všetko však nasvedčuje tomu, že našla spôsob, ako zvýšiť šancu na výhru.

Špekuluje sa, že skupina pozostávajúca z Manuela Montoriho IV., Matthewa Gibbonsa, Hannah Davinroyovej a Zoë Buonaiutovej mohla použiť strategický prístup na „porazenie systému“.

Prečítajte si tiež:

Skupovali tikety vo viacerých štátoch

Štvorica si zaobstarala tisíce tiketov z rôznych predajní zahŕňajúcich Indianu, Missouri, Washington D.C.. Najväčší úspech zaznamenal Montori, ktorý vďaka tiketu zakúpenému v roku 2020 v Missouri vyhral v Hoosier lottery 5 miliónov dolárov.

Okrem toho si Montori pripísal aj výherný tiket v hodnote 100-tisíc dolárov.

Zatiaľ čo niektorí ľudia označili postup skupiny za neférový, z právneho hľadiska im nemožno nič vytknúť. Neexistuje totiž žiadny dôkaz, ktorý by naznačoval akúkoľvek nezákonnú činnosť z ich strany.

Podnikavá skupina sa pustila do masívneho nakupovania tiketov a žrebov v rôznych regiónoch. Predajcovia boli často prekvapení, keď vykúpili všetky zásoby a nechali v prevádzke niekoľko tisíc dolárov.

Prečítajte si tiež:

Nie je to také jednoduché

„Buď sú to najšťastnejší ľudia na svete, alebo našli spôsob, ako poraziť systém,“ reagoval na pozoruhodné výsledky hazardérov Phillip Stark, profesor štatistiky na Kalifornskej univerzite.

Ich snaha o výhru zahŕňala značné finančné investície, pričom správy uvádzali nákupy v celkovej hodnote rádovo v desiatkach tisíc dolárov.

Napriek strategickému prístupu odborníci upozorňujú, že pravdepodobnosť výhry zostáva neistá a rozsiahle nákupy tiketov môžu viesť k veľkým finančným stratám.

Všetci štyria jednotlivci sú pridružení k Black Swan Capital LLC, spoločnosti založenej Montorim, a odborníci špekulujú, že mohli využiť verejne dostupné údaje o tiketoch, aby zvýšili svoje šance na výhru.

Zatiaľ čo traja z nich sa rozhodli zostať v ústraní a o svojom úspechu veľmi rozprávať nechcú, Buonaiutová naznačila, že v budúcnosti vyjde s pravdou von. „Zavolajte mi o rok. Vtedy sa s vami veľmi rada porozprávam. Je to vzrušujúce,“ reagovala.

Obyvatelia belgickej obce sa zložili na tikety a vyhrali v lotérii 163 miliónov eur. Viac v archívnom príspevku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Financie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.