V záujme porážky Ruska "nie je nič vylúčené," vyhlásil francúzsky premiér

V záujme porážky Ruska "nie je nič vylúčené," vyhlásil francúzsky premiér
Francúzsky premiér Gabriel Attal. Zdroj: Profimedia.sk

V rámci úsilia Západu zabrániť ruskému víťazstvu vo vojne na Ukrajine nie je vylúčené nič, uviedol v utorok francúzsky premiér Gabriel Attal. TASR informuje podľa agentúry AFP.

Vyjadrenia predsedu francúzskej vlády prichádzajú deň po tom, čo francúzsky prezident Emmanuel Macron vyhlásil, že v tejto súvislosti nie je vylúčené ani vyslanie západných pozemných jednotiek.

„Vo vojne nemôžete vylúčiť nič,“ zopakoval v utorok Attal.

Pre stanicu RTL francúzsky premiér zároveň spresnil, že doposiaľ neexistuje "žiadny konsenzus" o akomkoľvek "oficiálnom" nasadení pozemných síl.

Prečítajte si tiež:

„Nedá sa však vylúčiť žiadna dynamika. Urobíme všetko, čo bude treba, aby sme zaistili, že Rusko v tejto vojne nebude môcť zvíťaziť,“ dodal, pričom použil rovnaké slová, ako deň predtým Macron.

Francúzsky prezident v pondelok v Paríži hostil schôdzku dvoch desiatok európskych lídrov, ktorí diskutovali o Ukrajine, pripomína AFP. Macron pritom vykreslil ponurý obraz Ruska s tým, že pozícia Moskvy je stále "ťažšia" ako v samotnom Rusku, tak aj na ukrajinských bojiskách.

„Sme presvedčení, že porážka Ruska je nevyhnutná pre bezpečnosť a stabilitu v Európe,“ podotkol Macron. Podrobnosti týkajúce sa pozície Francúzska odmietol uviesť s odvolaním sa na potrebu "strategickej nejednoznačnosti"; dodal však, že otázka západných vojakov na Ukrajine bola spomenutá medzi ostatnými "možnosťami", cituje AFP.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o stretnutí lídrov EÚ v Paríži.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Vojna na Ukrajine

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.