Piesok, útesy a očarujúce výhľady. Toto je rebríček najkrajších pláží v Európe, zostavený je podľa hodnotení turistov

Piesok, útesy a očarujúce výhľady. Toto je rebríček najkrajších pláží v Európe, zostavený je podľa hodnotení turistov
Myrtos beach. Zdroj: Shuterstock/Lucian BOLCA

Ponúkajú prekrásne výhľady, pýšia sa pieskom, útesmi i horami. Obľúbená turistická platforma ukázala, ktoré európske pláže sú podľa hodnotení turistov tie najkrajšie.

Ako informuje The Sun na základe cestovateľskej platformy TripAdvisor, rebríčku kraľuje Španielsko. No medzi najlepšie hodnotenými plážami v Európe nie sú len tie v južných krajinách. Svoje čaro majú aj severské pobrežia.

La Concha Beach (Španielsko)

Ide o jednu z najpopulárnejších pláží mesta San Sebastian. La Concha sa pýši krásnym zlatým pieskom. Okolité hory pláž navyše chránia pred nepríjemným atlantickým vetrom. Priľahlá promenáda je obľúbeným miestom dlhých prechádzok.

Nachádzajú sa tu aj mnohé reštaurácie a podniky, kde si návštevníci vychutnajú miestne špeciality. Počas sezóny tu však ceny stúpajú trochu vyššie, a tak v prípade, že chcete ušetriť, pre návštevu zvoľte jarný termín.

La Concha Beach. Zdroj: Shuterstock/asife

Praia da Falesia (Portugalsko)

Modrou vlajkou ocenená pláž so zlatistým pieskom a priezračnou vodou je obklopená ohnivo červenými útesmi. Má dĺžku asi štyri kilometre od Olhos de Agua až po Vilamouru. Pláž lemujú útesy, na vrcholkoch ktorých sa nachádza krásny zelený park. Najlepším obdobím je, podobne ako v Španielsku, návšteva počas jari. Už v tomto období si tu môžete užiť teplé počasia a stále prijateľné ceny.

Praia da Falesia. Zdroj: Shuterstock/Denis Comeau

Spiaggia dei Conigli (Sicília, Taliansko)

Krásny biely piesok a tyrkysové more. Pláž Spiaggia Dei Conigli je okrem toho známa aj ako miesto hniezdenia morských korytnačiek. Hneď vedľa sa navyše nachádza malý ostrovček Conigli, ktorý dotvára jedinečnú scenériu. Najlepšie je cestovať sem v letnom období. V opačnom prípade by cesta mohla byť do tohto kúta sveta zbytočne komplikovaná.

Spiaggia dei Conigli. Zdroj: Shuterstock/jackbolla

Reynisfjara Beach (Island)

Čierna pláž kvôli vulkanickému piesku na južnom pobreží Islandu je priam povinnou zastávkou pri každej ceste na Island. Kúsok od dediny Vik ju obklopujú vysoké čadičové komíny. Na pláž navyše dopadajú silné vlny Atlantiku. Blízko odtiaľ sa nachádza pláž Black Sand, odkiaľ je možné pozorovať polárnu žiaru.

Reynisfjara beach. Zdroj: Shuterstock/Roberto Lo Savio

Playa de las Canteras (Kanárske ostrovy)

Zlatý piesok v centre rušného Las Palmas. Playa se las Canteras je jedným z klenotov Kanárskych ostrovov. Pláž chráni lávový útes, ktorý navyše zabezpečuje celoročne pokojné vody. Jej teplota je ideálna v lete, keď sú tu ideálne podmienky aj na šnorchlovanie.

Playa de Las Canteras. Zdroj: Shuterstock/Mazur Travel

Falassarna Beach (Kréta, Grécko)

Piesok sýto bielej a ružovej farby. Ten nájdete na západnom pobreží Kréty na pláži Falassarna Beach. More v jej okolí je krištáľovo čisté. Veľkým lákadlom sú aj nádherné západy slnka. Pre tých, ktorí chcú objavovať, sú v blízkosti pozostatky starovekého helenistického prístavu a prístaviska. Ideálne mesiace na návštevu sú máj a jún, keď tu kvitnú kvety.

Falasarna. Zdroj: Shutterstock/Georgios Tsichlis

Myrtos Beach (Kefalonia, Grécko)

Pláž s bielymi kamienkami, obklopená takmer vertikálnymi vápencovými útesmi a zelenými kopcami borovíc. Myrtos Beach je veľmi obľúbenou najmä v lete, ideálne je však navštíviť ju na konci apríla až v máji, prípadne na konci septembra, aby ste sa vyhli davom. More je tu pokojné a čisté. Na jednom konci sa nachádza malá jaskyňa s vlastnou malou plážou.

Myrtos beach. Zdroj: Shuterstock/Lucian BOLCA

Nissi Beach (Ayia Napa, Cyprus)

Nissi Beach je pláž v blízkosti mesta Ayia Napa. Je piesočnatá a obklopená čistým a pokojným morom. Blízko nej je navyše malý ostrov, na ktorý prejdete skrz vodu po vlastných, pričom vám voda bude siahať zhruba nad kolená. Voda v okolí pláže je celkovo plytká, a tak ideálna aj pre neplavcov.

Nissi beach. Zdroj: Shuterstock/Vlas Telino studio

Playa de Maspalomas (Kanárske ostrovy)

Asi dvojkilometrová pláž tvorená zo zlatistého piesku, ktorú lemujú duny, ponúka niečo pre každého. Na východnom konci, v susedstve obľúbeného letoviska Playa del Ingles, sa nachádzajú zariadenia vhodné pre rodiny s deťmi, a ak sa vydáte na západ, pláž sa stáva divokejšou. Nachádza sa tu maják Maspalomas, oblasť je tiež ideálna pre vodné športy.

Maspalomas. Zdroj: Shuterstock/Pandora Pictures

Podľa cestoviek je dobré plánovať letnú dovolenku vopred. First momenty sa totiž rýchlo vypredávajú: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.