Biden a Trump zvíťazili v primárkach v Michigane

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

 Americký prezident Joe Biden a jeho predchodca v úrade Donald Trump podľa očakávaní zvíťazili v utorňajších prezidentských primárkach svojich strán v americkom štáte Michigan. Vyplýva to z odhadov agentúry AP aj mnohých ďalších amerických médií založených na analýze dosiaľ sčítaných vyše 30 percent hlasov.

Biden porazil v demokratických primárkach minnesotského kongresmana Deana Phillipsa, ktorý je jeho jediným významnejším súperom v boji o nomináciu Demokratickej strany do novembrových prezidentských volieb.

Trump zase v republikánskych primárkach predstihol bývalú veľvyslankyňa USA pri OSN Nikki Haleyovú, a to podľa čiastkových výsledkov s náskokom vyše 30 percentuálnych bodov.

Prečítajte si tiež:

V boji o republikánsku prezidentskú nomináciu tejto svojej hlavnej rivalke dosiaľ 77-ročný exprezident nedal žiadnu šancu, keďže vyhral už piate primárky po sebe, a to okrem Michiganu aj v štátoch Iowa, New Hampshire, Nevada či Haleyovej domovskej Južnej Karolíne, kde ju predstihol o 20 percentuálnych bodov.

Odstúpenie Haleyovej z boja je tak zrejme len otázkou času. Pred časom však oznámila, že o priazeň voličov sa chce uchádzať aspoň do "super utorka", a síce 5. marca, keď sa republikánske primárky uskutočnia v 15 štátoch.

Biden taktiež s prehľadom zvíťazil vo všetkých doterajších primárkach, a to v Južnej Karolíne, Nevade a dokonca aj v New Hampshire, kde v dôsledku sporov okolo termínu ich konania napokon ani nefiguroval na hlasovacích lístkoch, no voliči ho na ne napriek tomu dopisovali.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 26. 2. 2024. Donald Trump je opäť na výslní: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničná politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.