Dvoch mužov usvedčili z vraždy známeho amerického rapera spred vyše 20 rokov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Dvoch mužov usvedčili v utorok v New Yorku z vraždy známeho amerického rapera a DJ Jama Mastera Jaya, ktorý bol členom rapovej skupiny Run-DMC. V októbri 2002 ho zastrelili v jeho nahrávacom štúdiu v newyorskej štvrti Queens. Jeho vražda tak bola neobjasnená vyše dve desaťročia. Informujú o tom agentúry AFP a AP.

Porota amerického federálneho súdu v newyorskom Brooklyne uznala obžalovaných Ronalda Washingtona a údajného strelca Karla Jordana mladšieho za vinných vo všetkých bodoch obžaloby.

Usvedčení boli z vraždy Jama Mastera Jaya, občianskym menom Jasona Mizella, ktorú podľa prokuratúry spáchali ako pomstu za obchod s drogami, od ktorého ich raper údajne "odstrihol".

Prečítajte si tiež:

Zastrelený raper mal len 37 rokov a bol otcom troch detí. Obaja muži pritom patrili k jeho blízkym. Jordan (40) bol jeho krstným synom a Washington (59) jeho dlhoročným priateľom.

Obvinenia popreli. „Práve ste zabili dvoch nevinných ľudí,“ kričal Washington po vynesení rozsudku na porotu. Výšku trestu im súd stanoví neskôr. Raperovi príbuzní naopak verdikt privítali a žialili nad tým, že sa ho nedožila jeho matka.

Zo zapletenia do vraždy majú v samostatnom procese súdiť aj tretieho obžalovaného, Jaya Bryanta, ktorého DNA sa našla na mieste činu. Prokurátori ho obviňujú zo spolupáchateľstva, respektíve z toho, že vrahov vpustil do nahrávacieho štúdia.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 14. 2. 2024. Policajti objasnili vraždu ženu, ktorú našli mŕtvu v jednom z bratislavských bytov:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.