Bezpečnostné plány olympijských hier v rukách zlodejov. Inžinierovi ukradli na stanici v Paríži počítač s citlivými informáciami

Bezpečnostné plány olympijských hier v rukách zlodejov. Inžinierovi ukradli na stanici v Paríži počítač s citlivými informáciami
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Ralph Rozema

Bezpečnostné plány olympijských hier v rukách zlodejov. V Paríži došlo k nezvyčajnej krádeži. Inžinierovi z miestnej radnice ukradli na vlakovej stanici tašku s počítačom aj USB kľúčmi, kde boli uložené policajné bezpečnostné plány blížiacich sa letných olympijských hier.

O krádeži informuje The Guardian. Stala sa na parížskej stanici Gare du Nord. Tašku s cennými údajmi ukradli inžinierovi vo vlaku, keď bol ešte na stanici. Tú si odložil do batožinového priestoru nad svoje sedadlo.

Vlak mal meškanie, preto sa rozhodol vystúpiť a prejsť do iného vlaku. Vtedy zistil, že mu taška chýba.

Prečítajte si tiež:

Inžinier následne polícii uviedol, že jeho pracovný počítač a dva USB kľúče obsahovali citlivé údaje, najmä plány mestskej polície na zabezpečenie tohtoročných letných olympijských hier. V prípade aktuálne prebieha vyšetrovanie.

V rámci hier, ktoré sa konajú od 26. júla do 11. augusta, bude dozerať na bezpečnosť 2000 príslušníkov mestskej polície a približne 35 000 bezpečnostných pracovníkov.

Paríž sa v minulosti stal dejiskom rozsiahlych útokov, ako napríklad v Bataclane v roku 2015, keď islamskí extrémisti vtrhli do hudobnej haly a strieľali na kaviarenské terasy, pričom zabili 130 ľudí.

Atlétka Gabriela Gajanová si vybojovala miestenku na olympijské hry do Paríža: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.