Nóri roky pátrali po údajnom UFO, ktoré malo pristáť na ich území. Teraz hlásia pozoruhodný nález z hlbín

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Nóri, ktorí roky pátrali po údajnom UFO, ktoré malo pristáť na ich území, hlásia pozoruhodný nález hlboko pod ľadom. Odpovedí na otázky, ktoré sa vynárajú, je však stále málo.

Bola to najväčšia pátracia akcia svojho druhu v nórskej histórii. Severania majú pritom s pátraním po UFO bohaté skúsenosti. Mnohí veria, že neznámy a možno aj mimozemský objekt v tejto oblasti pristál ešte v roku 1947. Miestni obyvatelia o tom dodnes neprestali hovoriť.

„Vraj to vyzeralo ako raketa a vyvolalo to vtedy veľký rozruch. Videl to sám starosta. Otočilo sa to o 180 stupňov a pristálo to v jazere,“ hovorí Rune Røstad, člen pátracieho tímu.

Prečítajte si tiež:

Plánujú ho vytiahnuť

Pátracia skupina tvorená dobrovoľníkmi v lete presne tam lokalizovala niečo podozrivé. Potápači sa tam teraz vybrali aj so špeciálnou technikou. „Je tam nejaký objekt. Má na dĺžku 14 metrov a na šírku 3 metre,“ priblížil Røstad.

Objekt je v 20-metrovej hĺbke. Napriek tomu, že nikto netuší, čo to vlastne je, pátranie i jeho výsledok vysielala v správach nórska televízia a všetko nakrúcali aj dokumentaristi.

„Myslím si, že ľudí mysteriózne veci zaujímajú viac, než si chcú sami priznať. Fenomén UFO je ako bulvár, nikto sa nechváli tým, že ho číta, ale v skutočnosti to skoro každý robí,“ tvrdí producent Snorre Hovdal.

Pátracia skupina plánuje objekt vytiahnuť, no experti pochybujú o tom, že je to naozaj niečo mimozemské. No zároveň nevedia povedať, čo by to mohlo byť, čiže UFO nadšenci si predsa len prišli na svoje.

Prečítajte si tiež:

Pentagón zverejnil video so zvláštnym objektom

Podobne ako vlani v apríli, keď Pentagón po tlaku verejnosti zverejnil utajované video z Blízkeho Východu, nakrútené americkým dronom. Vidno na ňom zvláštny letiaci objekt, ktorý sa doteraz nepodarilo identifikovať.

„Vieme, že nevysvetliteľné lietajúce objekty naši piloti naozaj videli a podali o nich správu. Týka sa to nášho námorníctva aj letectva a tieto prípady naozaj v niektorých prípadoch mali vplyv na výcvik pilotov. A už len to z tohto fenoménu robí záležitosť, ktorou sa v mene našej národnej bezpečnosti musíme zaoberať,“ povedal v lete minulého roka John Kirby, hovorca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť.

V auguste dokonca Pentagón zriadil webstránku, ktorá sa venuje len neidentifikovateľným lietajúcim objektom a zhromažďuje všetky dáta. Vyplýva z nich napríklad to, že UFO spozorujú ľudia najčastejšie nad Severnou Amerikou, na Blízkom Východe či vo východnej Ázii.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.