VIDEO: Desivý incident v Indii. Slonica chobotom schmatla ruskú turistku a začala s ňou točiť okolo seba

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V indickom meste Džajpur, napadol slon chovaný v zajatí ruskú turistku. Niekoľkotonové zviera ju chytilo chobotom za nohu a začalo s ňou divoko lomcovať až kým ju nepustil a spadla na zem. Informuje o tom portál televízie Sky News.

Desivú scénu zachytila bezpečnostná kamera. Potom, čo sa slon upokojí a zo scény odchádza, je na videu vidieť žena ležiaca na zemi.

Incident sa stal 13. februára na hlavnom nádvorí pevnosti Ambér. Slonica Gouri, pracovne označovaná ako číslo 86, mala podľa organizácie na ochranu zvierat PETA počas útoku zraniť aj ďalšieho človeka.

Prečítajte si tiež:

​Prípad nie je ojedinelý. Rovnaká slonica napadla v októbri 2022 majiteľa obchodu, zlomila mu rebrá a nohu.

Slony sa málokedy chovajú agresívne, skupiny na ochranu zvierat však upozorňujú, že aj tak môžu byť nebezpeční a ľudí dokonca aj zabíjať. Agresívne sa môžu stať, ak sú ohrozované alebo sa s nimi zle zaobchádza. Na zábavné účely pritom po celej Ázii využívajú tisíce slonov.

PETA teraz požaduje, aby bola Gouri prevezená na miesto, kde by sa mohla začať zotavovať z psychickej traumy z celoživotného zotročovania. Organizácia tvrdí, že správanie zaznamenané na videu je typické pre týrané zvieratá. Zároveň vyzývajú turistov, aby sa vyhýbali vykorisťovateľským podnikom zameraným na turistov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Slon

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.