Pohreb mohla sledovať iba z diaľky. Julija Navaľná sa s manželom rozlúčila dojemným vyznaním

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ruský opozičný politik Alexej Navalnyj, ktorý zomrel v trestaneckej kolónii, bol v piatok pochovaný na moskovskom Borisovskom cintoríne. Rozlúčke sa prizerali tisíce ľudí, ktorí sa zhromaždili okolo rozostavaných zábran. 

Samotná pieta bola len veľmi krátka. Verejnosť k obradu nebola pripustená, podľa webu Novaja Gazeta Europe boli v chráme maximálne tri stovky ľudí. 

Prečítajte si tiež:

​Navaľného manželka Julija a ich deti Daša a Zachar na pohrebe neboli, podobne ako ani najbližší Navaľného spolupracovníci, ktorí od rozpútania vojny na Ukrajine žijú v exile.

Keďže veľká časť z nich je v Rusku vyhlásená za tzv. zahraničných agentov alebo stíhaná pre šírenie údajných dezinformácií o ruskej armáde, v Rusku by im hrozilo zadržanie.

Julija Navaľná zverejnila na svojich sociálnych sieťach video s vyznaním, ktorým sa s manželom lúčila.

„Lyosha, ďakujem ti za 26 rokov absolútneho šťastia. Áno, aj za posledné tri roky. Za lásku, za to, že ma vždy podporuješ, že si ma rozosmieval aj z väzenia, za to, že si na mňa vždy myslel.

Neviem, ako bez teba žiť, ale pokúsim sa, aby si tam bol na mňa hrdý. Neviem, či to zvládnem, ale pokúsim sa.

Raz sa tam určite stretneme. Mám pre teba toľko príbehov a v telefóne mám pre teba uložených toľko piesní, hlúpych a zábavných, jednoducho hrozných pesničiek, ktoré sú však o nás a veľmi by som si želala, aby si si ich vypočul. Túžim vidieť ťa, ako sa na nich smeješ a potom ma objímaš.

Vyznanie manželovi sa končí slovami: „Milujem ťa naveky. Odpočívaj v pokoji“.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.