Poľská polícia zverejnila podrobnosti o vodičovi, ktorý úmyselne zrazil 19 ľudí vrátane detí na námestí v Štetíne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Muž, ktorý v severozápadnom poľskom meste Štetín zranil v piatok 19 ľudí, keď autom vrazil do davu a potom sa zrazil s troma ďalšími vozidlami, zrejme konal pod vplyvom psychických problémov.

Oznámili to úrady. Muž najprv v plnej rýchlosti narazil do skupiny ľudí na námestí Rodla a o niečo neskôr spôsobil haváriu viacerých áut na ulici Aleja Wyzwolenia. 

Šesť zo zranených sú deti, povedal na tlačovej konferencii šéf Západopomoranského vojvodstva Adam Rudawski. Všetky obete museli previezť do nemocnice a dve sa nachádzajú vo vážnom stave, dodal. 

Vodiča (33), obyvateľa Štetína a poľského občana, polícia zadržala. "Podľa informácií, ktoré ešte nie sú úplne potvrdené, táto osoba podstupuje liečbu duševných problémov," uviedol Rudawski. 

vrazil

Prečítajte si tiež:

Zástupca veliteľa polície vojvodstva v Štetíne Marek Jasztal vyhlásil: "Prvé procesné kroky urobené pod dozorom prokuratúry naznačili, že toto je osoba, ktorá sa štyri roky lieči na psychiatrii. Zdravotnícke zariadenia v súčasnosti všetky tieto informácie overujú." 

Podľa prvých policajných zistení bol páchateľ triezvy a vo vozidle sa nachádzal sám. Štetín je centrom Západopomoranského vojvodstva na západe Poľska a má viac než 390.000 obyvateľov.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.