Google chystá pre používateľov Androidu nové funkcie. Majú jednu zásadnú nevýhodu

Google chystá pre používateľov Androidu nové funkcie. Majú jednu zásadnú nevýhodu
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Používateľov operačného systému Android čaká od spoločnosti Google niekoľko noviniek. Ak vám robí problém angličtina, z nových aktualizácii sa veľmi nepotešíte.

Zmeny majú spočívať predovšetkým vo využívaní umelej inteligencie (AI), ktorá má zefektívniť a zjednodušiť niektoré funkcie. Spoločnosť Google uviedla, že ich má byť až deväť.

Prečítajte si tiež:

Jednoduchšie šoférovanie 

AI vylepší napríklad prepojenie telefónu a auta v rámci funkcie Android Auto. Umelá inteligencia vám počas šoférovania bude môcť prečítať vaše správy a umožní vám jednoducho zdieľať svoj odhadovaný čas príchodu alebo začať hovor.

Tiež bude prostredníctvom aplikácie Lookout schopná popísať obrázky a fotografie na základe automaticky vygenerovaných popisov.

Táto funkcia má pomôcť zrakovo postihnutým. Zatiaľ sa zavádza iba v anglickom jazyku.

Prečítajte si tiež:

Lepšia orientácia

Lepšia orientácia by sa mala zefektívniť aj v aplikácii Mapy. AI nahlas popíše to, čo zachytia kamery na vašom telefóne.

Vďaka tejto funkcii sa budete môcť lepšie zorientovať v okolí – jednoducho nasmerujte kameru vášho telefónu na nejaké miesto, napríklad na reštauráciu, a aplikácia vám povie jej názov, otváracie hodiny, recenzie a podobne.

V neposlednom rade pribudne dlho očakávaná funkcia, a to chat s umelou inteligenciou Gemini. Písať si s ňou budete môcť cez Google Messages. Zatiaľ je dostupná v beta verzii, tiež len v anglickom jazyku.

Prečítajte si tiež:

Gemini čelí vlne kritiky

Novinky majú jednu nevýhodu, a tou je práve spomínaná angličtina. Ak chcete nové aktualizácie využívať, musíte si celý telefón nastaviť do anglického jazyka.

Je však otázne, či bude AI Gemini fungovať správne. Od jej spustenia zatiaľ čelí vlne kritiky. Web Business Insider uvádza, že AI mala problém vygenerovať obrázky s ľuďmi europoidnej rasy.

Pri zadaní úlohy vytvoriť obrázok nemeckých nacistov im AI pridala tmavú pleť. Aj po opätovnom zadaní, aby ich vykreslila so svetlou pokožkou, sa nenechala presvedčiť. Rovnaký problém nastal aj pri iných obrázkoch.

Google preto dočasne túto funkciu vypol. Správne nefunguje ani četovanie s Gemini. Na otázku, či spoločnosť poznačili viac vtipy od Elona Muska alebo Adolf Hitler, nevedela odpovedať. Nedokázala rozoznať, koho vplyv bol horší.

Špeciálne auto pre mestskú políciu či virtuálny asistent na radnici. Trenčín využije umelú inteligenciu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.