Kanada uvalila sankcie na ruských predstaviteľov v spojitosti s úmrtím Navaľného

Kanada uvalila sankcie na ruských predstaviteľov v spojitosti s úmrtím Navaľného
Alexej Navaľnyj.

Kanada v nedeľu oznámila, že v súvislosti s úmrtím ruského opozičného politika Alexeja Navaľného pridala na svoj sankčný zoznam šesť ruských predstaviteľov. Informuje agentúra AFP.

Ottawa uvalila sankcie na "vysokopostavených predstaviteľov a zamestnancov ruskej prokuratúry, súdnictva a nápravných zariadení", informovalo vo vyhlásení kanadské ministerstvo zahraničných vecí. Dodalo, že šesť sankcionovaných osôb "sa podieľalo na porušovaní ľudských práv pána Navaľného, jeho krutom potrestaní a nakoniec aj na jeho smrti".

„Kanada bude spolu so svojimi partnermi naďalej vyvíjať tlak na ruskú vládu, aby vykonala úplné a transparentné vyšetrovanie Navaľného smrti,“ uviedla šéfka kanadskej diplomacie Melanie Jolyová. Zvýšený tlak na Moskvu je podľa jej slov jasným signálom, že ľudské práva sa musia jednoznačne dodržiavať.

Prečítajte si tiež:

Kanadská vláda si po smrti Navaľného predvolala ruského veľvyslanca a "požadovala úplné a transparentné vyšetrenie" smrti opozičného politika.

Navaľnyj patril k najvýraznejším kritikom Kremľa. Zomrel 16. februára v trestaneckej kolónii IK-3 za polárnym kruhom. Mal 47 rokov, podľa ruských úradov zomrel prirodzenou smrťou. Príbuzní a spolupracovníci Navaľného, ako aj západní politici vinia z politikovej smrti ruského prezidenta Vladimira Putina.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 1. 3. 2024 o pohrebe Alexeja Navaľného:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničná politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.