Tragická zrážka vlakov so 14 obeťami je objasnená. Indickí rušňovodiči sledovali kriket

Tragická zrážka vlakov so 14 obeťami je objasnená. Indickí rušňovodiči sledovali kriket
Vlakové nešťastie v Indii. Zdroj: Profimedia.sk

Rušňovodiči vlaku, ktorý vlani spôsobil v Indii smrteľnú nehodu, nevenovali vedeniu stroja dostatočnú pozornosť, pretože sledovali na mobilnom telefóne kriket. Oznámilo to v pondelok indické ministerstvo železničnej dopravy, informuje TASR podľa správy tlačovej agentúry AFP.

K smrteľnej nehode prišlo vlani v októbri v indickom štáte Ándhrapradéš. Vlak, ktorý riadili rušňovodiči sledujúci zápas, vtedy ignoroval znamenie a narazil do druhého vlaku, v dôsledku čoho zahynulo 14 ľudí. K nehode prišlo v čase, keď indický kriketový tím hral v rámci jednodňového svetového pohára proti Anglicku.

„K nedávnemu incidentu v Ándhrapradéši prišlo, pretože rušňovodič a jeho spoluvodič boli rozptýlení kriketovým zápasom,“ uviedol indický minister železničnej dopravy.

Prečítajte si tiež:

„V súčasnosti inštalujeme nový systém, ktorý dokáže odhaliť takéto rozptyľovanie sa a zaistiť, že vodiči a asistujúci vodiči sa plne sústredia na vedenie vlaku,“ dodal.

Októbrový zápas svetového pohára v krikete, v ktorom zvíťazila hosťujúca India, sledovali stovky miliónov divákov.

V Indii sa nachádza jedna z najväčších železničných sietí na svete a v uplynulých rokoch tam prišlo k viacerým tragickým železničným udalostiam. Vlani v júni zahynulo pri zrážke troch vlakov v indickom štáte Urísa takmer 300 ľudí.

K jednej z najsmrteľnejších vlakových nehôd v Indii prišlo v roku 1981, keď sa v štáte Bihár vykoľajil cestou cez most vlak. Odhaduje sa, že nehoda si vyžiadala približne 800 obetí.

India v uplynulých rokoch investovala mnoho financií do vylepšenia svojej železničnej siete modernejším elektronickým signalizačným systémom a stanicami.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívnu reportáž o tragickej zrážke vozidla s vlakom pri Šuranoch.  

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.