VIDEO: Rutinná jazda sa zmenila na boj o život. Kolónu áut v Peru zasypala skalná lavína

VIDEO: Rutinná jazda sa zmenila na boj o život. Kolónu áut v Peru zasypala skalná lavína
Kolónu áut zasiahla skalná lavína.

Rutinná jazda sa v momente zmenila na boj o holý život. Palubná kamera v nákladiaku na centrálnej diaľnici v Peru zachytila skalnú lavínu, ktorá zasypala kolónu áut.

Na záberoch vidno, ako v momente, keď jedno z vozidiel zasiahol obrovský balvan, začal šofér s druhým nákladiakom cúvať.

Aj napriek tomu sa nevyhol padajúcim skalám, ktoré auto zdemolovali na nepoznanie. Ako zázrakom obaja vodiči dvoch kamiónov prežili. Ich náklad bol však rozdrvený a poškodený zostal aj niekoľko desiatok metrov dlhý úsek cesty, informuje portál televízie TV Perú Notícias.

Desivý incident sa odohral v sobotu v okrese San Mateo neďaleko mesta Huanchor. Fotografie škôd ukazujú cestu posiatu stovkami kameňov rôznych veľkostí ako aj trosky dvoch vozidiel, z ktorých jedno sa prevrátilo na bok. Sprejazdnenie cesty podľa úradov trvalo štyri hodiny.

Príčinou zosuvu je s najväčšou pravdepodobnosťou erózia spôsobená silnými dažďami, ktoré región bičovali od začiatku februára.

Rovnaká situácia sa opakovala aj pred rokom. Pri rôznych incidentoch v súvislosti so zosuvmi pôdy vtedy zahynulo až 20 ľudí.

Najviac, až 18 obetí, si vyžiadal zosuv pôdy v regióne Arequipa, ďalšie desiatky ľudí utrpeli zranenia.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o smrtiacom zosuve pôdy v Japonsku.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.