Trumpovi odpadol posledný súper. Nikki Haleyová oznámila, že odstupuje z prezidentských primárok

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Americkému exprezidentovi Donaldovi Trumpovi odpadol posledný súper v boji o nomináciu Republikánskej strany do novembrových volieb prezidenta Spojených štátov.

Bývalá guvernérka Južnej Karolíny Nikki Haleyová oznámila koniec kampane po tom, čo ju Trump porazil v hlasovaniach naprieč USA aj počas takzvaného superutorka.

Prečítajte si tiež:

O tom, že republikánska kandidátka dnes oznámi, že odstupuje z prezidentských primárok, písal v niekoľkohodinovom predstihu Wall Street Journal

Haleyová mala pred supervolebným utorkom na konte víťazstvo iba v hlavnom meste Washington. Médiá superutorok vykresľovali ako jej poslednú šancu na zvrátenie republikánskeho nominačného zápasu, ktoré sa vyvíja jednoznačne v Trumpov prospech.

​Americké médiá špekulovali aj o jej zotrvaní v kampani. Na utorkový večer však neohlásila žiadnu akciu, na ktorej by sa k tejto veci mohla vyjadriť.

Trumpova oponentka má už len teoretickú šancu na zisk dostatočného počtu delegátov na stranícky zjazd v júli, ktorý bude rozhodovať o konečnej nominácii.

Repríza duelu Trump vs Biden je takmer istá. Viac sa dozviete v aktuálnom príspevku v priloženom videu.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme USA

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.