VIDEO: Desivý incident v oblakoch. Lietadlo zasiahol krátko po štarte blesk

VIDEO: Desivý incident v oblakoch. Lietadlo zasiahol krátko po štarte blesk
Zdroj: X/Ethan West

Nadšencovi letectva sa podarilo nakrútiť zásah lietadla bleskom. Nedeľňajší desivý incident, ktorý sa však skončil šťastne, sa odohral nad medzinárodným letiskom v kanadskom Vancouveri.

Pozorovateľ lietadiel Ethan West číhal na zábery svojho obľúbeného lietadla Boeing 777-300ER. Stroj začal okamžite natáčať bez toho, aby tušil, že ho po niekoľkých sekundách zasiahne blesk, uviedol kanadský denník CBC

Úder blesku do lietadla nie je zas tak vzácnou udalosťou. To, že sa to ale Westovi podarilo nakrútiť na kameru, už ale rarita je.

„Z toho, čo viem, v predpovedi počasia neboli žiadne blesky predpovedané, takže to bolo tak trochu z ničoho nič,“ povedal. „V tej chvíli som o tom ani nepremýšľal. Myslel som len na to, že si urobím parádne video odletu Boeingu 777-300ER,“ uviedol West.

Spoločnosť Air Canada vo svojom vyhlásení incident potvrdila, dodala však, že všetky jej lietadlá sú konštruované tak, aby odolali zásahu bleskom, a v prípade, že k tomu naozaj dôjde prejdú takéto stroje dôkladnou prehliadkou.

Lietadlo smerovalo na londýnske letisko Heathrow, kde bolo skontrolované a neskôr opäť vpustené do bežnej leteckej prevádzky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.