VIDEO: Najskôr im ukradli úlovok, potom zaútočili na loď. Rybári narazili na skupinu rozbesnených žralokov

VIDEO: Najskôr im ukradli úlovok, potom zaútočili na loď. Rybári narazili na skupinu rozbesnených žralokov
Skupina žralokov útočila na motor lode. Zdroj: YouTube/Fin & Fly Fishing Charters

Skupina amerických rybárov zažila počas rybačky pri myse Canaveral nepríjemné stretnutie so žralokmi. Dramatickú scénu, keď sa žraloky vrhli na loď, zachytili na video.

Obliehanie lode sa začalo po tom, čo sa newyorský rybár na palube lodi pokúšal vyloviť dvanásťkilového chňapala červeného, ​​informuje Miami Herald. Toho z mora vytiahli napoly zožratého a pri hladine sa čoskoro začali objavovať žraloky, z ktorých jeden vyskočil z vody, aby sa ryby zmocnil.

Žraloky sa dokonca začali napádať medzi sebou a potom zutočili aj na motor lode. Na kovovom kryte zostali odtlačky zubov, opísal majiteľ spoločnosti Fin & Fly Fishing Charters vlastniacu loď Jamie Glasner. Rybár uviedol, že za svoju dvadsaťročnú kariéru nikdy nič podobné nevidel.

„Čokoľvek, čo sa hýbe a vydáva vibrácie, ich zaujíma. Na motor útočili, pretože boli nabudené,“ vysvetlil Glasner pre CNN.

Druhé video, natočené o pár minút neskôr, zachytáva situáciu, keď sa jeden žralok zachytil zubami o lano priviazané k lodi a nemohol sa oslobodiť. Nakoniec lano prasklo.

Podľa Glasnera išlo o žraloky piesočné. „To, že nám žraloky zožerú rybu, je normálne, ale že by jeden vyskočil z vody, keď ju vyťahujete, to sa len tak nevidí,“ povedal Glasner

Útoky žralokov na lodné motory boli na Floride zaznamenané už skôr. Podľa výskumu existuje podozrenie, že žraloky môžu byť „citlivé na nízkofrekvenčné zvuky“, ktoré vydávajú lodné motory.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.