VIDEO: Boeingu 777 pri vzlietaní odpadla pneumatika, pri dopade zničila auto. Lietadlo sa muselo vrátiť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Lietadlo spoločnosti United Airlines smerujúce zo Spojených štátov do Japonska muselo vo štvrtok núdzovo pristáť v Los Angeles po tom, ako pri vzlete zo San Francisca stratilo jeho z kolies. TASR správu prevzala z agentúry AP.

Incident bol zachytený na video, na ktorom je vidieť, ako lietadlo Boeing 777 niekoľko sekúnd po štarte stratilo jedno zo šiestich kolies na ľavej strane podvozku.

Koleso dopadlo na parkovisko pre zamestnancov na Medzinárodnom letisku v San Franciscu, kde poškodilo jedno z áut, prerazilo plot a zastavilo sa na susednom parkovisku. Pri incidente sa nikto nezranil, povedal hovorca letiska Doug Yakel.

Na letisku v Los Angeles boli v pohotovosti hasičské vozidlá, ktoré však neboli potrebné, pretože pilotom lietadla sa podarilo bezpečne pristáť.

Na palube sa nachádzalo 235 cestujúcich a 14 členov posádky, informovala spoločnosť United Airlines. Dodala, že lietadlo skonštruované v roku 2002 bolo navrhnuté na bezpečné pristátie s chýbajúcimi alebo poškodenými kolesami. Cestujúci pokračovali v lete iným lietadlom.

Incident bude vyšetrovať americký Federálny letecký úrad. Experti na leteckú dopravu pre AP uviedli, že strata pneumatík je zriedkavým javom a nenaznačuje väčší bezpečnostný problém.

Spoločnosť United Airlines zaznamenala problém pri jednom zo svojich letov aj v pondelok. Lietadlo Boeing 737 so 167 pasažiermi smerujúce z mesta Houston v Texase na Floridu sa muselo vrátiť na letisko niekoľko minút po štarte po tom, ako mu začal horieť jeden z motorov. Stroju sa podarilo bezpečne pristáť a letecká spoločnosť ponúkla cestujúcim odškodnenie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.