Princezná Kate sa pripomenula fotkou s deťmi. Takto vidia situáciu na kráľovskom dvore odborníci

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Svet ju nevidel už týždne, po operácii sa po nej akoby zľahla zem. Ako je na tom princezná Kate? To bola otázka, ktorá trápila čoraz viac Britov. Teraz sa však verejnosti konečne pripomenula.

Za objektívom princ William. Na fotke princezná Kate obklopená svojimi tromi deťmi.

Prvý záber od zákroku

Kensingtonský palác zverejnil prvý oficiálny záber od jej zákroku. V Spojenom kráľovstve v nedeľu (10. 3.) slávili Deň matiek.

„Ďakujem vám za vaše milé želania a trvalú podporu v posledných dvoch mesiacoch,“ napísala princezná k fotke.

„Myslím, že ľudia budú tvrdiť, že palác zverejnil fotku pre všetky špekulácie jej zdraví. Deje sa to ale vždy počas Dňa matiek. No je fajn vidieť, že vyzerá veľmi dobre,“ hovorí kráľovská komentátorka Jennie Bond.

V januári totiž podstúpila plánovanú operáciu brucha. Dva týždne strávila v nemocnici a odvtedy sa princezná zotavuje doma.

„Som rada, že je to tradičná fotka, takže sa neobjavia konšpiračné teórie,“ uvádza komentátorka.

Tie v posledných týždňoch nabrali rýchly spád.

„Napriek tomu, že komuniké Kensingtonského paláca bolo jasné, že sa objaví najskôr po Veľkej noci, sa roztrhlo vrece s Kate mániou,“ tvrdí kráľovský komentátor Jakub Abrahám.

Prečítajte si tiež:

Rozruch vyvolala aj fotka, ktorú zachytili paparazzi. Britské médiá si dokonca všimli, že armáda stiahla oznámenie o jej účasti na júnovej vojenskej prehliadke.

Laura Bundocková, kráľovská spravodajkyňa, Skynews: „Myslím, že ministerstvo spôsobilo trošku zmätok. Buckinghamský aj Kensingtonský palác ale dali jasne najavo, že prítomnosť členov kráľovskej rodiny musia potvrdiť oni v závislosti od ich zdravotného stavu,“ uvádza Laura Bundock, kráľovská spravodajkyňa zo Skynews.

„To ale neznamená, že je v zlom stave, že akcia by si nežiadala jej účasť. Princezná si teraz necháva istý čas a možno sa v budúcnosti dozvieme, čo ju trápi,“ dodáva Jakub Abrahám.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.