Médiá stiahli najnovšiu fotografiu princeznej Kate, údajne bola upravená

Viaceré tlačové agentúry a média stiahli fotografiu princeznej z Walesu Catherine, ktorú v nedeľu zverejnil Kensingtonský palác.
Viaceré tlačové agentúry a média stiahli fotografiu princeznej z Walesu Catherine, ktorú v nedeľu zverejnil Kensingtonský palác. Zdroj: TASR/Prince of Wales/Kensington Palace via AP

Viaceré tlačové agentúry a média stiahli fotografiu princeznej z Walesu Catherine, ktorú v nedeľu zverejnil Kensingtonský palác, po tom, ako sa potvrdilo, že nespĺňa redakčné štandardy. Informujú o tom agentúry AFP a Reuters.

Princezná s deťmi

Fotografia zverejnená palácom zachytáva princeznú spolu s jej troma deťmi. „Ďakujem vám za vaše milé priania a podporu v posledných dvoch mesiacoch,“ uviedla v odkaze pod fotografiou Kate, pre ktorú to bolo prvé verejné vyjadrenie od zákroku v oblasti brucha z januára tohto roka.

Upravená fotografia?

Viaceré agentúry vrátane AP, AFP či Reuters však neskôr túto fotografiu stiahli. Editori fotografií z Reuters uviedli, že rukáv svetra princezninej dcéry nebol správne vyrovnaný, čo potvrdzovalo, že mohlo ísť o upravenú fotografiu. Reuters nebola schopná bezprostredne potvrdiť, kto a prečo takúto zmenu urobil.

Prečítajte si tiež:

Popredné agentúry, ktoré distribuujú spravodajské fotografie, zakazujú zverejňovanie upravených snímok, píše Reuters. Povolené sú len úpravy v obmedzenej miere ako orezanie fotografie či úprava odtieňa a farieb.

Palác nereagoval

Kensingtonský palác na žiadosť o vyjadrenie bezprostredne nereagoval. Reuters uviedla, že fotografiu stiahla na základe analýzy uskutočnenej po jej zverejnení. Situáciu podľa svojich vyjadrení preveruje.

Palác k fotografii po zverejnení uviedol, že ju zhotovil tento týždeň princ William vo Windsore. Jeho manželka Kate zákrok absolvovala 16. januára. Princezná bola po operácii takmer dva týždne hospitalizovaná v súkromnej nemocnici London Clinic, odkiaľ ju prepustili bola 29. Na verejnosti sa Kate naposledy objavila vlani na vianočnej omši v Sandringhame.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 10. 3. 2024 o tom, že princezná Kate sa ukázala:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.