Rozruch pre prvú fotografiu Kate po operácii. Fotograf opísal detaily, ktoré prezrádzajú amatérsku úpravu

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší rozruch v kráľovskej rodine. Nadšenie z fotky princeznej z Walesu rýchlo vystriedalo rozhorčenie. Fotografiu, ktorú zdieľali médiá, niekto najskôr upravil. Agentúry obrázok ihneď odstránili.

Dlhoočakávaná fotografia vojvodkyne Kate po operácii brucha. Verejnosť aj médiá na ňu čakali dva mesiace. Obrázok ihneď prebrali britské médiá.

Keď sa však pozreli lepšie, okamžite ju stiahli. Fotka je totiž upravená. Vidno to na niektorých detailoch. Rukáv princeznej Charlotte je rozmazaný. Jej sukňa vyčnieva. Vlasy sú neprirodzene odstrihnuté. A ďalšie zvláštne zarovnania.

„To je veľmi nešťastne urobené. Neprichádza ani k deformácii sukni a je tam presah cez ruku, naozaj to vidno, že tam je to dorábané. Toto bol nejakým spôsobom natiahnutý ten obraz,“ opísal fotograf Peter Žákovič.

Kensingtonský palác úpravy na fotografii vysvetlil. Priznala sa samotná princezná. „Ako mnohí amatérski fotografi občas experimentujem s úpravami. Chcela by som sa ospravedlniť za akýkoľvek zmätok, ktorý spôsobila rodinná fotografia, ktorú sme včera zdieľali,“ uviedla vojvodkyňa Kate. 

Prečítajte si tiež:

Vojvodkyňu s deťmi odfotil princ William a princezná sa s fotkou hrala. Fotograf vysvetľuje, ako to mohlo byť.

„Niektoré detaily na tej fotografii jej úplne nesedeli, chcela si ich zúžiť alebo zmenšiť. Tam to vidieť v deformácii vo vlasoch, že buď jej odstávali vlasy alebo niečo, a preto to ona spravila,“ povedal fotograf Peter Žákovič.

Neprofesionálne úpravy spôsobili, že detaily na fotke sa poposúvali. „Na internete je veľmi veľa fotografií, keď sa ženy chcú zúžiť alebo zväčšiť si niektoré časti tela. A neuvedomujú si to, že dochádza k deformácii celého obrazu. To znamená, že ak sú nejaké línie na pozadí a oni deformujú obraz, že sa deformuje aj pozadie, ktoré je za nimi,“ opísal Žákovič. 

Kráľovský prešľap prichádza v čase, keď sa vedú diskusie o zdravotnom stave princeznej z Walesu. Vojvodkyňa sa naposledy na verejnosti ukázala na Vianoce. Jej návrat je naplánovaný až na Veľkú noc.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kráľovská rodina

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.