VIDEO: V Rusku sa zrútilo vojenské lietadlo s 15 ľuďmi na palube. Havarovalo krátko po štarte, všetci zahynuli

VIDEO: V Rusku sa zrútilo vojenské lietadlo s 15 ľuďmi na palube. Havarovalo krátko po štarte, všetci zahynuli
Pád vojenského lietadla v Rusku. Zdroj: X/OSINTdefender

Ruské vojenské nákladné lietadlo typu Iljušin Il-76 s 15 osobami na palube sa zrútilo v utorok (12. 3.) krátko po štarte v ruskej Ivanovskej oblasti, oznámil ruský rezort obrany. Informujú o tom agentúry AP a AFP. Ruské ministerstvo vnútra večer potvrdilo, že všetci ľudia na palube zahynuli.

Ministerstvo vo vyhlásení spresnilo, že stroj typu Il-76 sa zrútil počas štartu približne o 13.00 hodine miestneho času (11.00 h SEČ). Na palube bolo osem členov posádky a sedem pasažierov. 

Po náraze lietadla Il-76 nastala silná explózia, uvádza správa agentúry Interfax, ktorá sa odvoláva na ministerstvo vnútra. Interfax dodáva, že jeden zo štvorice motorov lietadla tesne po štarte zachvátili plamene, presná príčina havárie však nie je bezprostredne známa.

Ivanovská oblasť leží v centrálnej oblasti európskej časti Ruska. Lietadlo Iliušin Il-76 je určené na prevoz vojakov, tovaru či bojovej techniky.

Prečítajte si tiež:

​Jeden stroj tohto typu havaroval 24. januára v západoruskej Belgorodskej oblasti hraničiacej s Ukrajinou.

Ruské ministerstvo obrany vtedy informovalo, že na palube bolo 65 ukrajinských vojnových zajatcov, ktorých prevážali na výmenu. Ruská strana tiež uviedla, že haváriu Il-76 spôsobila ukrajinská armáda.

Ukrajinská rozviedka potvrdila, že v ten deň sa skutočne pripravovala výmena vojnových zajatcov. Ukrajinská vojenská rozviedka (HUR) zároveň uviedla, že nevie, kto bol na palube havarovaného lietadla.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zahraničné krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.