V pohraničnej oblasti medzi Čiernou Horou a Bosnou a Hercegovinou bolo zemetrasenie

Graf znázorňujúci zemetrasenie.
Ilustračná snímka. Zdroj: Profimedia.sk

Zemetrasenie s magnitúdou 5,4 postihlo vo štvrtok nadránom pohraničnú oblasť medzi Čiernou Horou a Bosnou a Hercegovinou, uviedla geologická služba USA (USGS). Informuje agentúra AFP.

Epicentrum zemetrasenia bolo približne 30 kilometrov od mesta Nikšič na západe Čiernej Hory a vo vzdialenosti 25 kilometrov od bosnianskeho mesta Bileča.

Informácie o prípadných škodách či obetiach neboli bezprostredne známe. 

Zemetrasenie bolo v hĺbke zhruba 7,6 kilometrov a cítili ho aj vo viac než 200 kilometrov vzdialenom bosnianskom hlavnom meste Sarajevo.

Prečítajte si tiež:

Balkán je vo všeobecnosti územím s vysokou seizmickou aktivitou a častým výskytom zemetrasení, píše AFP. Rovnaký región postihlo zemetrasenie s magnitúdou 5,7 aj v apríli 2022. V bosnianskom meste Stolac vtedy prišla o život jedna osoba a viacero ďalších utrpelo zranenia.

V decembri 2020 postihlo silné zemetrasenie s magnitúdou 6,4 strednú časť Chorvátska, pričom zahynulo sedem ľudí a došlo k zničeniu stoviek domov a budov. V marci toho istého roka postihlo zemetrasenie s magnitúdou 5,3 chorvátske hlavné mesto Záhreb a spôsobilo rozsiahle škody.

V Albánsku, ktoré hraničí s Čiernou Horou, prišlo po zemetrasení s magnitúdou 6,4 v roku 2019 o život viac než 50 ľudí a ďalšie tisíce prišli o svoje domovy.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 22. 2. 2024 o zemetrasení na východe Slovenska:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Prírodné javy

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.