Odhalili poslednú vôľu Matthewa Perryho: Už je jasné, kto dostane najviac zo 120-miliónového majetku

Odhalili poslednú vôľu Matthewa Perryho: Už je jasné, kto dostane najviac zo 120-miliónového majetku
Posledná snímka Matthewa Perryho. Zdroj: Profimedia.sk

Posledná vôľa Matthewa Perryho bola odhalená – päť mesiacov po tom, čo zomrel na „akútne účinky ketamínu“.

To, že po hercovi budú dediť jeho rodičia, je známe už dlhšie. Teraz sa však objavili ďalšie detaily závetu, informuje magazín Hello.

Ukázalo sa, že Perry zanechal väčšinu svojho majetku svojej nadácii Alvy Singer Living Trust, pomenovanú po postave z filmu z filmu Annie Hall, ktorý v roku 1977 nakrútil Woody Allen. V závete sú ako správcovia Perryho nadácie uvedení Lisa Ferguson a Robin Ruzan.

Najväčšiu pozornosť však vzbudila pasáž, v ktorej zosnulý herec spomenul deti, aj napriek tomu, že žiadne nemal.

Prečítajte si tiež:

Väčšinu majetku zarobil vďaka role v seriáli Priatelia

Čistá hodnota Perryho majetku bola v čase jeho úmrtia odhadovaná na 120 miliónov dolárov. Ako píše magazín „Hello“, Perry dostával okolo milióna dolárov za každú epizódu poslednej série Priateľov.

Podľa magazínu mal tiež podpísaný lukratívny kontrakt, ktorý mu prinášal ďalšie peniaze pri každom ďalšom odvysielaní série.

​Mal tiež pôsobivé portfólio nehnuteľností a svoje peniaze zarábal aj nákupom a predajom domov. V roku 2022 uviedol na trh knihu o svojej kariére, ale tiež dlhoročnom boji so závislosťami od alkoholu či drog. Titul Friends, Lovers, and the Big Terrible Thing: A Memoir. Ďalšie prostriedky mu pribúdali na účet cez reklamné obchody.

Prečítajte si tiež:

Prípadné deti majú smolu

Vo vyhlásení z roku 2009 Perry uviedol svojho otca Johna Perryho a matku Suzanne Morrison ako príjemcov svojej vôle spolu so svojou nevlastnou sestrou Caitlin Morrison a bývalou priateľkou Rachel Dunn.

Matthewovi nevlastní súrodenci z manželstva jeho matky a nevlastného otca Keitha Morrisona – Caitlin Morrison, Emily Morrison, Madeline Morrison, William Morrison – boli tiež uvedení medzi príjemcami trustu.

Na zozname bola aj jeho nevlastná sestra Maria Perry-Bowick, ktorá sa narodila Matthewovmu otcovi Johnovi a nevlastne matke Debbie Boyle v roku 1986.

Herec, ktorý zomrel bezdetný, vo svojom závete uviedol, že žiadne deti, ktoré môže mať po roku 2009, nemajú „výslovný nárok“ na jeho majetok.

Práve s Robin pracoval v roku 2010 na šou Celebrity Liar. Tá sa však nároku na akýkoľvek podiel z dedičstva vzdala. Perryho rodičia pravdepodobne prevezmú jeho herecké honoráre, ako aj ďalšie časti majetku, ktorý zahŕňa jeho monografie z roku 2022.

Obľúbený herec Matthew Perry, ktorý sa preslávil vďaka úlohe Chandlera Binga v sitkome Priatelia, zomrel za tragických okolností 28. októbra 2023. Matthewa našiel jeho asistent utopeného v bazéne. Správa koronera z úradu súdneho lekára okresu LA odhalila, že herec zomrel na „akútne účinky ketamínu“ a jeho smrť sa považuje za tragickú nehodu.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny príspevok o úmrtí Matthewa Perryho.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Úmrtie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.