Neobvyklý príznak rakoviny. Žene (33) to prišlo normálne, pokiaľ neskolabovala

Neobvyklý príznak rakoviny. Žene (33) to prišlo normálne, pokiaľ neskolabovala
Jess počas liečby. Zdroj: Courtesy Royal Navy

Poddôstojníčka britského námorníctva sa dozvedela prekvapujúcu diagnózu. Myslela, že smäd a únava sú len výsledkom tvrdého výcviku.

Ukázalo sa však, že v skutočnosti má nevyliečiteľnú rakovinu mozgu. Teraz sa chystá bežať polmaratón a zarobiť peniaze na charitu.

Jess Zentilin-Doreyová, 33-ročná poddôstojníčka Britského kráľovského námorníctva, mala neustále smäd a bola unavená.

„Myslela som si, že je to pre dehydratáciu a vyčerpanie, ale netušila som, ako závažné to je,“ povedala podľa The Mirror.

Prečítajte si tiež:

Rýchlo bolo po viere

To, čo podľa nej malo byť výsledkom náročného výcviku, sa v máji 2022 ukázalo byť príznakom rakoviny, doplnil denník The Sun.

„Len deväť týždňov po svadbe sa môj život navždy zmenil,“ priznáva. Skolabovala a dozvedela sa, že má nádor na mozgu štvrtého, najvyššieho stupňa.

Tri týždne po kolapse absolvovala operáciu. „Doktori mi povedali, že boli úspešní a odstránili 99 percent nádoru,“ skonštatovala vo viere, že ide o dobrú správu. „Nakoľko je môj nádor štvrtého stupňa, je nevyliečiteľný,“ zistila neskôr.

V apríli sa chystá bežať polmaratón v Plymouthe a vybrať peniaze pre charitatívnu organizáciu, ktorá sa sústreďuje na rakovinu mozgu. Jess zdieľa svoj príbeh, aby zvýšila povedomie o jej ochorení.

Liečba rakoviny je čoraz drahšia. Viac sa dozviete v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.