Má 103 rokov a stále bola schopná sadnúť si za volant, až kým ju nezastavili policajti. Auto plánuje vymeniť za bicykel

Má 103 rokov a stále bola schopná sadnúť si za volant, až kým ju nezastavili policajti. Auto plánuje vymeniť za bicykel
Ilustračná snímka. Zdroj: Shuterstock/Nicolas St-Germain

Policajti pri talianskom meste Ferrara zastavili 103-ročnú vodičku, ktorej už vypršala platnosť vodičského preukazu. Informuje o tom AFP.

Telefonát o nebezpečne jazdiacom aute v centre mesta Bondeno s 13.000 obyvateľmi dostala polícia jednu hodina po polnoci, uviedla v oznámení, ktoré AFP dostala vo štvrtok (14. 3.).

Posádku policajného hliadkového auta „veľmi prekvapilo, keď zistili rok narodenia vodičky“, uvádzalo sa v oznámení. Giuseppina Molinariová, známa ako Giose, sa narodila v roku 1920, „takže má 103 rokov, ale stále je schopná sadnúť do auta a šoférovať do Bondena na návštevu priateľov“.

Potme zrejme stratila orientáciu a zablúdila, vysvetlila polícia.

Prečítajte si tiež:

Jej vodičský preukaz stratil platnosť pred dvoma rokmi. V Taliansku musia vodiči po osemdesiatke absolvovať každé dva roky lekársku prehliadku, aby sa im obnovila platnosť dokladu. 

Stotriročná vodička dostala pokutu a policajti ju potom odviezli domov. Ale nevzdáva sa. „Kúpim si Vespu (skúter),“ povedala Molinariová pre miestne noviny La Nuova Ferrara. Dovtedy plánuje priateľov navštevovať na bicykli.

Starosta Ferrary v severnom regióne Emilia-Romagna Alan Fabbri, tiež pochádza z Bondena a pochválil jej prístup k životu. „Ja by som dal Giose skôr medailu, než pokutu. Nie je bežné mať takúto vnútornú silu a dodáva mi to nádej do mojej vlastnej staroby,“ napísal na sociálnej sieti.

O seniorov sa do poslednej chvíle starajú o nich doma. Ide o jedinečný projekt, ktorý pomáha dôchodcom: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zaujímavosti zo sveta

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.