Meta testuje dlhoočakávanú funkciu. Čoskoro sa zavedie do aplikácie WhatsApp

Meta testuje dlhoočakávanú funkciu. Čoskoro sa zavedie do aplikácie WhatsApp
WhatsApp. Ilustračná snímka Zdroj: Shutterstock

Používateľov obľúbenej aplikácie WhatsApp čaká nová aktualizácia. Vývojári prišli s novinkou, ktorá má posilniť a vylepšiť zabezpečenie súkromia.

Spoločnosť Meta podobnú aktualizáciu zaviedla aj v aplikácii Messenger a neustále vylepšuje funkcie, ktoré chránia súkromie používateľov. Ide o end-to-end šifrovanie, ktoré WhatsApp už v rámci chatov a videohovorov využíva.

Táto funkcia má chrániť vašu konverzáciu či hovory a k ich obsahu nemá prístup nikto iný, okrem spoločnosti Meta. To znamená, že vám súkromie nenaruší nikto tretí a váš účet je maximálne chránený.

Prečítajte si tiež:

Jednoduchší postup 

Vývojári však prišli s novinkou, vďaka ktorej bude používateľ ihneď vedieť, že je daná konverzácia chránená, informuje portál WABetaInfo. Nie je dostupná ešte pre každého, začiatkom roka sa objavila iba v beta verzii 2.24.6.11 pre Android.

Nová funkcia zabezpečí, že sa pri každom chate objaví, či je zabezpečený pomocou end-to-end šifrovania. Nápis však po chvíli z chatu zmizne.

Ak si chce aktuálne užívateľ overiť, či je jeho konverzácia zašifrovaná, musí manuálne prejsť do nastavení, píše TN.cz. Vďaka zavedeniu novinky však bude tento postup jednoduchší. Zaviesť by sa mala v nasledujúcich mesiacoch.

Európsky parlament chce bojovať proti návykovému dizajnu aplikácií. Viac sa dozviete v reportáži z archívu: 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Internet

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.