Putin žiada potrestanie voličov, ktorí znehodnotili svoje hlasovacie lístky

Ruský prezident Vladimir Putin.
Ruský prezident Vladimir Putin. Zdroj: TASR/AP Photo/Alexander Zemlianichenko, File

Ruská polícia by mala zakročiť proti voličom, ktorí počas prezidentských volieb znehodnotili svoje hlasovacie lístky. V noci na pondelok to vyhlásil ruský prezident Vladimir Putin. Informujú agentúry AFP a AP.

„Ľudia, ktorí znehodnotili svoje hlasovacie lístky… Presne s takýmito ľuďmi sa musíme vysporiadať,“ vyhlásil Putin na tlačovej konferencii vo svojom hlavnom volebnom stane v Moskve po zverejnení exit pollov a prvých výsledkov. Oficiálne sčítanie približne 80 percent hlasovacích lístkov mu predpovedá zisk 87 percent hlasov.

Opozícia vyzvala všetkých Rusov, aby protestne prišli voliť v nedeľu na poludnie, Putin tento krok označil za neúčinný. Všetkým voličom sa poďakoval za účasť a hlasovanie vo voľbách, získané hlasy označil za vyjadrenie podpory a dôvery.

Prečítajte si tiež:

Putin tiež vyhlásil, že Rusko sa nenechá zastrašiť a utláčať. „Nezáleží na tom, ako veľmi nás chcú zastrašiť, nezáleží na tom, ako veľmi chcú utláčať nás, našu vôľu, naše svedomie – nikomu sa nikdy nič také nepodarilo. Nefungovalo to doteraz a nebude to fungovať ani v budúcnosti. Nikdy,“ dodal Putin.

Osobitne sa poďakoval vojakom bojujúcim na Ukrajine, ktorí podľa neho plnia ten najdôležitejší cieľ – ochranu občanov.

Zároveň však povedal, že úplný konflikt s NATO nie je vylúčený. V takom prípade by bol podľa Putina svet len krok od tretej svetovej vojny. „Považujem za nepravdepodobné, že o ňu má niekto záujem,“ citovala ho agentúra DPA.

Prečítajte si tiež:

Podľa slov šéfa Kremľa sú už na Ukrajine početní vojaci z členských štátov NATO. „To už vieme,“ uviedol s tým, že tam už počuli francúzštinu a angličtinu. „Nie je to nič dobré, najmä pre nich, pretože tam vo veľkom počte zomierajú,“ doplnil Putin.

Pozrite si reportáž z Televíznych novín z 18. 3. 2024 o vopred rozhodnutých voľbách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Rusko

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.