Miloš Zeman ostáva v nemocnici. Zverejnili podrobnosti o jeho operácii

Miloš Zeman na vozíku
Miloš Zeman na vozíku Zdroj: Profimedia

Bývalý český prezident Miloš Zeman je po minulotýždňovej operácii dolnej končatiny pri vedomí. Dĺžku hospitalizácie však v súčasnosti nie je možné predpovedať. TASR správu prevzala z oficiálnej stránky českého exprezidenta na sociálnej sieti Facebook, kde bolo zverejnené pondelkové vyhlásenie pražskej Fakultnej nemocnice Motol.

Zemana hospitalizovali minulý štvrtok (14. marca) a ešte v ten deň ho operovali z dôvodu kritického nedostatočného prekrvenia dolnej končatiny. Jeho stav bol po tomto zákroku stabilizovaný, ale vážny.

„Po odstránení krvnej zrazeniny a vykonanej angioplastike tepien došlo k obnoveniu prekrvenia a rozvoja takzvaného reperfúzneho syndrómu, ktorý sa prejavuje opuchom končatiny,“ vysvetlila v pondelkovom vyhlásení nemocnica. Dodala, že opuch bol riešený facsiotómiami, pri ktorých sa narezal obal svalov. Tie majú napomôcť k ústupu opuchu. Exprezident podľa nemocnice spolupracuje pri začatí rehabilitácie.

Zeman dlhodobo trpí neuropatiou dolných končatín a cukrovkou a pohybuje sa pomocou invalidného vozíka. Vo vážnom stave ho hospitalizovali aj v októbri 2021, keď bol ešte prezidentom. V nemocnici strávil niekoľko týždňov.

Hospitalizácii českého exprezidenta sme sa venovali aj v našom vysielaní:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.